Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Nissan, Nissan Hyper Adventure Konseptini Tanıttı

Nissan, Nissan Hyper Adventure Konseptini Tanıttı

admin admin -
50 0

Nissan, 25 Ekim’de başlayacak olan Japonya Mobilite Fuarında sergileyeceği gelişmiş KONUT konseptleri serisinin ikinci aracı olan Nissan Hyper Adventure’ı tanıttı.

Nissan Hyper Adventure konsepti, açık hava maceralarına ve etraf dostu bir hayat şekline sahip, tutkulu beşerler için tasarlanmış bir spor SUV.

Dijital konsept ve V2X (araçtan her şeye) teknolojisi, etrafa saygılı olmaya devam ederken, her vakit ve her yerde elektrik gereksinimini karşılayacak biçimde tasarlandı.

İster mahallî dağlarda bir hafta sonu gezintisi, ister uzak bir bölgeye aylar süren bir seyahat olsun, Nissan Hyper Adventure’ın birincil maksadı açık havayı sevenlerin uzun müddetli güç muhtaçlıklarını karşılıyor. Yüksek kapasiteli bataryası, kullanıcıların aletlerini çalıştırmalarına, kamp alanlarını aydınlatmalarına ve hatta elektrikli jet ski’lerini şarj etmelerine imkan tanıyan bir güç kaynağı olarak kullanılabiliyor. V2X özelliği, şebekeye fazla güç sağlayarak (V2G) meskenlere (V2H) yahut mahallî bir topluluğa da güç sağlayabiliyor.

Nissan Hyper Adventure’ın dış tasarımı, aracın yan tarafındaki ayırt edici çapraz çizgi sayesinde geniş kabini vurgulayan dinamik gövde panellerine sahip. Araba, hava akışını ön rüzgarlıklardan yönlendirerek yüksek aerodinamik performans elde edebiliyor. Tavan ve yan camlar ile art tarafın birebir hizadaki yüzeyini bütünleştiren cam ayrıntısı  ile birlikte araç daha da geliştirilmiş aerodinamik özellikler taşıyor. Tekerlekler ile ön ve art tamponlar, aracın karlı bölgelerden daha güçlü ve basitçe geçmesini sağlamak için kramponlar yahut kar tutuş dişlileri ile donatıldı.

İç yerin eşsiz özellikleri ve kabin alanı, her durumda sürüşü kolay ve konforlu hale getirmek için tasarlandı. Gösterge paneli, ön camın alt kısmına bağlanarak güya aracın gövdesi şeffamış üzere geniş bir görüş alanına sahip

ve aracın içindeki ile dışındaki alanı problemsiz bir biçimde birbirine bağlıyor. İç yerde ayrıyeten çadır, kayak ve hatta kano üzere dış yer ekipmanları için kargo alanı da bulunuyor. Art koltuk sırası, bir aks üzerinde 180 derece dönebildiği ve aracın gerisine bakan rahat bir oturma alanı oluşturuyor. Otomatik uzatılabilir ve geri çekilebilir basamaklar içeren bu ayırt edici özellik, kamp yaparken, kayak için yapmak için hazırlanırken hazırlanırken ya da doğal bir görüntüyü seyrederken hayli kullanışlı olabiliyor.

İlginizi Çekebilir;  Çeşme Belediyesi Karadağ'a talip oldu

Nissan Hyper Adventure konsepti, çok çeşitli açık hava maceralarını konforlu, inançlı ve uygun bir güç kaynağı ile desteklemek için tasarlandı. Konsept Japonya Mobilite fuarında dijital olarak görücüye çıkacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar