Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Nürnberg basın heyeti Büyükşehir’de 

Nürnberg basın heyeti Büyükşehir’de 

admin admin -
11 0

 

Nürnberg basın heyeti Büyükşehir’de 

 

Almanya Nürnberg’den gelen basın heyeti, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Heyette yer alan Nürnberg Belediye Lideri Yardımcısı Christian Vogel, Antalya ile 26 yıldır çok hoş kardeş kent alakası kurduklarını söyledi. 

 

Antalya Gazeteciler Cemiyeti ile Nürnberg Basın Kulübü’nün Medya Köprüsü Projesi kapsamında Antalya’da bulunan Nürnbergli gazeteciler Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Antalya Gazeteciler Cemiyeti Lideri İdris Taş, Nürnberg Basın Kulübü Lideri Dr. Siegfired Zeinhefer, Alman Basın Ajansı Jaochim Hauck, Nürnberg Belediye Lider Yardımcısı Christian Vogel ve Nürnbergli gazeteciler yer aldı. 

KARDEŞ KENT BAĞLARINDA 26. YIL

Başkan Muhittin Böcek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Nürnberg kentimiz ile kardeş kent bağlantılarımızda bu yıl 26’ıncı yılımız. Bu süreçte karşılıklı hoş işbirlikleri oldu. Her yıl kardeş kent aktiflikleri düzenliyoruz. Kardeş kent münasebetlerinde Antalyalı gazeteciler ile Nürnbergli gazetecilerde medya köprüsü projesiyle hoş dostluklar kurdu. Sizleri Antalya’da ağırlamaktan memnunuz. Almanya, Antalya turizmde çok kıymetli bir hisseye sahip. Almanya’dan gelen konuk sayımızın artması noktasında bu çeşit dostlukların kıymetli katkısı oluyor” dedi. 

MESLEKİ PAYLAŞIM FIRSATI

Nürnberg Belediye Lider Yardımcısı Christian Vogel de Lider Muhittin Böcek’e mesken sahipliğinden ötürü teşekkür ederek, Antalya ile olan dostluklarından ötürü çok mutlu olduklarını, belediyecilik faaliyetlerin noktasında karşılıklı fikir alış verişinde bulunduklarını kaydetti. Nürnberg Basın Kulübü Lideri Dr. Siegfired Zeinhefer, Antalyalı gazeteci dostları ile 20 yıldır mesleksel faaliyetlerin gelişmesi noktasında hoş bir kardeşliğin kurulduğunu kaydetti. 

ANTALYA İTFAİYESİNE ZİYARET 

Başkan Muhittin Böcek, Nürnberg basın heyeti ile bir müddet sohbet etti. Lider Böcek, ziyaret anısına heyete çeşitli ikramlar takdim etti. Nürnberg basın heyeti daha sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Ahmet Kısa, heyete Antalya itfaiyesini gezdirdi. Antalya itfaiyesinin teknolojik alanda yaptığı yenilikler ve ekipmanları Nürnbergli gazetecileri tanıtıldı. 

İlginizi Çekebilir;  Nilüfer'e bir okul daha kazandırılıyor

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar