Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ören’de Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

Ören’de Alt Yapı Çalışmaları Devam Ediyor

admin admin -
55 0

Gökova Körfezi’nin değerli turizm noktalarında biri olan Milas’ın Ören Mahallesi’nde Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan altyapı çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kanalizasyon ve atıksu arıtma tesisi yeni EURO kuruna nazaran 267 milyon 103 bin TL’ye mal olacak.

58 Bin Metre Kanalizasyon Çizgisi Yapılacak Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kanalizasyon projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 58 bin metre uzunluğundaki kanalizasyon sınırının 11 bin 575 metresi tamamlandı. Çalışmalar kapsamında 7 bin 852 metre terfi sınırı, 13 bin 380 metre parsel çizgisi, 48 bin 315 metre şebeke ve kolektör çizgisi ile 4 adet terfi merkezi yapılacak. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte Ören Mahallesi çağdaş altyapıya kavuşacak. 58 bin metre uzunluğundaki kanalizasyon çizgisi 152 milyon 103 bin TL’ye mal olacak.

Arıtma Tesisi 20 Bin Nüfusa Nazaran Planlandı

Muğla Büyükşehir Belediyesi Ören’de kanalizasyon çalışmasının yanı sıra İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi de yapacak. 115 Milyon TL’ye mal olacak Tesis 4 m3/gün olarak hayata geçirilecek ve 20 bin nüfusa hizmet verebilecek. İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi projesinde, mekanik ön arıtma, azot ve fosfor giderimle ileri biyolojik arıtım, çamur susuzlaştırma, koku sarfiyatımı, SCADA sistemi ile otomasyon denetimi üzere son teknoloji sistemleri yer alacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Başkan Soyer'den belediye personeline müjde

İlgili Yazılar