Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Osmangazi’de Alzheimer Hastaları için Anlamlı Etkinlik

Osmangazi’de Alzheimer Hastaları için Anlamlı Etkinlik

admin admin -
56 0

Osmangazi Belediyesi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi (BAREM) bünyesinde hizmet veren Alzheimer Bakım Merkezi (ALBAM)’ndeki yaşlılar, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde düzenlenen aktiflikte keyifli vakit geçirdi.

Osmangazi Belediyesi dünya standartlarında hizmet veren (BAREM) Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Alzheimer hastaları ve engellilere bakım hizmeti sunuyor. Türkiye’ye örnek toplumsal belediyecilik projesi olan BAREM’de bakım hizmeti alan Alzheimer hastalarının özel günü unutulmadı. Dünya Alzheimer Hastaları Günü’nde belediye bünyesinde hizmet veren Şadırvanlı Han Eğitim Akademisi’nde çalışmalarını sürdüren Kadim Musiki Derneği üyeleri tarafından konser verildi. Verilen konserde Alzheimer hastaları gönüllerince eğlenip bol bol oynadı. BAREM’de düzenlenen aktifliğe Osmangazi Belediyesi Lider YardımcısıHüseyin Binbaşı, Alzheimer hastaları ve aileleri katıldı. Ayrıyeten BAREM işçisine Prof. Dr. Mustafa Bakar tarafından Alzheimer hastalığı ve hasta yaklaşımları bahisli eğitim verildi.

Anlamlı bir aktiflikte merkezdeki yaşlılarla bir ortada olmaktan büyük keyif aldığını söz eden Osmangazi Belediyesi Lider Yardımcısı Hüseyin Binbaşı, “Dünya Alzheimer Günü’nde farkındalık için buradayız. Bu sinsi hastalık büyüklerimizi bizden uzaklaştırıyor. Bu hastalığın erken teşhisle ilerlemesi önlenebiliyor. Zihin jimnastikleri ve beslenme programlarıyla bu hastalığın önüne geçebilmek mümkün, Osmangazi Belediyesi olarak BAREM üzere vizyon projede hastalarımızın bakımını yapıyoruz. Hastalarımızın her vakit destekçisi ve duacısıyız” dedi.

Hastalar ve aileleri de böylesine hoş bir merkezi hizmete sunduğu için Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar’a teşekkür etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Antalya Büyükşehir ekipleri Çıralı'da temizlik çalışması yaptı

İlgili Yazılar