Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Otokar’dan Balıkesir’e 55 Adet Centro Teslimatı

Otokar’dan Balıkesir’e 55 Adet Centro Teslimatı

admin admin -
9 0
 
Otokar’dan Balıkesir’e 55 Adet Centro Teslimatı

 

Türkiye’nin başkan otobüs üreticisi Otokar’ın belediyeler ve halk otobüsleri kooperatifleri için özel olarak tasarladığı CENTRO mikrobüs ile toplu ulaşımda konfor çıtasını yükseltmeye devam ediyor. Tasarımı, ferah iç hacmi, yüksek hareket kabiliyeti, konforu, teknolojisi, sahip olduğu donanım ve düşük işletme masraflarıyla toplu ulaşımın kısa müddette gözdesi olmayı başaran Otokar CENTRO’nun son teslimat adresi Balıkesir oldu. Bandırma Ulaşım Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından alınan 55 adet Otokar CENTRO mikrobüs, Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen bir merasimle hizmete sunuldu. 

 

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, kent içi toplu nakliyatının yeni gözdesi CENTRO mikrobüsün teslimatlarına devam ediyor. Şirketin global ölçekteki 60 yıllık tecrübesiyle belediyeler ve halk otobüsleri kooperatifleri için özel olarak geliştirdiği CENTRO’nun son teslimat adresi Balıkesir oldu. Bandırma Ulaşım Hizmetleri Ticaret A.Ş. tarafından alınan 55 adet CENTRO mikrobüs Bandırma Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimle teslim edildi. Geçtiğimiz sene hizmete başlayan 25 adet aracın akabinde Balıkesir toplum ulaşımında kullanılan Otokar CENTRO sayısı 80’e ulaştı.  

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kent içi ulaşım hizmetlerinde gerçekleştirdiği dönüşüm ve modernizasyon çalışmaları kapsamında, Bandırma Ulaşım Hizmetleri Ticaret A.Ş.’nin filosuna eklediği 55 araçlık dev teslimat merasimi ağır iştirakle gerçekleşti. Merasime Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Otokar Yurt İçi Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı, Yurt İçi Otobüs Satış Müdürü Murat Torun, Otobüs Bölge Satış Yöneticisi Sebahattin Yılmaz, Otobüs Bölge Satış Yöneticisi Yekta Doğan, Otokar Bayi Atalay Otomotiv’in yetkilileri İsmet AtalayAli İstek AtalayEmre Atalay, Balıkesir Sürücüler ve Arabacılar Odası Başkanı Rıza Tekin, Bandırma Ulaşım Hizmetleri İdare Heyeti Başkanı Ayhan Soylu, araç kaptanları ve birçok Balıkesirli katıldı. 

 

“BÜYÜK BİR DÖNÜŞÜME İMZA ATTIK”

Balıkesirlilerin daha konforlu ulaşım hizmeti alabilmeleri için değerli yatırımların hayata geçtiğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Ulaşım sisteminde büyük bir dönüşüme imza attık. Bandırma’da yeni 55 aracımızla birlikte ulaşımı daha konforlu hale getiriyoruz. Hizmete giren araçların Bandırmalılara güzel olmasını diliyorum” dedi.

 

“OTOKAR’IN TERCİH EDİLMESİNDEN MEMNUNLUK DUYDUK”

Otokar’ın kullanıcı gereksinimlerine özel olarak tasarlayıp ürettiği otobüslerinin Türkiye dahil 60 ülkede milyonlarca yolcuyu itimatla taşıdığını belirten Otokar Yurt İçi Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Tokatlı, “Sadece araç değil, ulaşım sisteminde hayata geçirilen bu kıymetli dönüşüm çalışmasında Otokar’ın tercih edilmesinden memnunluk duyduk. 60 yıllık tecrübemizle geliştirdiğimiz CENTRO mikrobüs, tasarımı, yüksek performansı, dayanıklılığı, düşük yakıt tüketimi, üst düzey emniyet ve konforu ile toplu ulaşımda yeni bir periyot başlattı. Geçtiğimiz sene hizmete başlayan 25 adet aracın akabinde bugün teslim ettiğimiz 55 adet araç ile Balıkesir’de toplum ulaşımda kullanılan Otokar CENTRO sayısı 80’e ulaştı. Mikrobüslerimiz ile Balıkesirlilere hizmet verecek olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Yeni otobüslerin güzel olmasını dileriz” açıklamasını yaptı.

 

ŞEHİR İÇİ NAKLİYATININ GÖZDESİ: OTOKAR CENTRO

Toplu ulaşım için özel olarak tasarlanan 6,6 metre uzunluğundaki CENTRO, geniş ayakta durma alanıyla dikkat çekiyor. 11 sabit, 6 katlanır koltuklu araçta 14 ayakta yolcu taşınabiliyor. Euro 6 emisyon düzeyini sağlayan çevreci motoru, üstün performansı ile dik yokuşları zorlanmadan tırmanırken, düşük işletme masrafları ile tasarruf sağlıyor. Süratli biniş ve inişi sağlayan geniş kapıları ve ferah iç hacmiyle Otokar CENTRO ile yolcular kentin keyfini sürerken, aracın teknolojisi ve yüksek güvenlik donanımı şoförüne inanç veriyor.

İlginizi Çekebilir;  vivo'nun en yeni ve şık telefonları yaza özel sepet indirimleri ile Myvivoshop'ta

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar