Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ovanın Ardından Uludağ da Kaçak Yapılardan Temizleniyor

Ovanın Ardından Uludağ da Kaçak Yapılardan Temizleniyor

admin admin -
54 0

Bursa Ovası üzerinde ruhsatsız olarak inşa edilen yapıları tek tek yıkarak verimli tarım yerlerinin kaçak yapılaşma ile talan edilmesine müsaade etmeyen Osmangazi Belediyesi, artık de Türkiye’nin turizm cenneti Uludağ’ı kaçak yapılardan temizliyor. Kirazlı Mahallesi’ndeki ormanlık alan içerisine müsaadesiz olarak inşa edildiği tespit edilen lüks villa, belediye grupları tarafından yıkıldı.

Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanını kaçak yapılardan temizlemek ismine adeta topyekün bir gayret ortaya koyuyor. Yaz ayları mühletince Bursa Ovası’ndaki onlarca ruhsatsız yapının yıkımını gerçekleştiren Osmangazi Belediyesi, binlerce metrekare verimli arazinin tekrar ziraî üretime kazandırılmasını sağladı. Her bir santimetresi dahi değerli olan toprakların kaçak yapılaşmaya kurban edilmesine geçit vermeyen Osmangazi Belediyesi, artık de Bursa’nın en kıymetli kıymetlerinden olan Uludağ’ın da kaçak yapılardan temizlenmesi ismine harekete geçti.

Uludağ’ı karış karış gezerek kaçak yapıları mercek altına alan Osmangazi Belediyesi Yapı Denetim Müdürlüğü grupları, Kirazlı Mahallesi hudutlarında yer alan ormanlık alan içerisine inşa edilen lüks villanın ruhsatsız olduğunu tespit etti. Doğal sit alanı üzerine inşa edilen kaçak villanın yıkımı için harekete geçen belediye takımları, sabah erken saatlerde bölgeye giderek yıkıma başladı. Geniş güvenlik tedbirleri altında gerçekleştirilen yıkımda, kaçak villa iş makinesi ile yerle bir edildi.

Belediye yetkilileri, Osmangazi’nin hoşluklarına sahip çıkmak ve doğal dengeyi korumak için kaçak yapılarla uğraşın faal bir formda süreceğine vurgu yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Alanya'da yayla yollarına bakım onarım

İlgili Yazılar