Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Perfetti Van Melle Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

Perfetti Van Melle Türkiye’ye Yeni Genel Müdür

admin admin -
62 0

Vivident, Mentos, Big Babol ve Chupa Chups üzere markalarıyla sakız ve şeker kesiminde faaliyet gösteren Perfetti Van Melle Türkiye’nin ‘Genel Müdür’ pozisyonuna Umut Şekerdağ atandı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Mühendislik lisans eğitimini ve İşletme (MBA) yüksek lisansını tamamlayan Umut Şekerdağ, iş hayatına 2008 yılında Reckitt’de Ankara Klasik Kanal Satış Yöneticisi olarak başladı. Devamında 8 sene boyunca farklı kentlerde, Klâsik Kanal, Çağdaş Kanal ve Ticari Pazarlama departmanlarında farklı durumlarda vazife yaptı. Finish Önder Market Ticari Pazarlama Müdürlüğü’nden sonra SCJ bünyesine Türkiye ve İsrail’den sorumlu Ticari Pazarlama Müdürü olarak katıldı ve burada çalıştığı yaklaşık 6 sene boyunca sırasıyla; MENAP & Türkiye bölgesinden sorumlu Ticari Pazarlama Müdürü, Ulusal Müşterilerden sorumlu Kanal Müdürü ve yaklaşık 3 sene süren Türkiye Satış Yöneticiliği vazifelerini üstlendi.

15 yılı aşan meslek hayatında, Satış ve Ticari Pazarlama alanlarında 10’dan fazla ülke ve kategori tecrübesi kazanan Umut Şekerdağ, Kasım 2021’de Perfetti Van Melle Türkiye’de Satış Yöneticisi vazifesine başladı. Dahil olduğu günden itibaren, şirketin alana gidiş modeli başta olmak üzere tüm satış tertibindeki transformasyona liderlik etti. Kanal stratejilerin geliştirilmesi ve büyüme planlarının oluşturulmasında gösterdiği liderlik ile her kanalda tüm markaların pazar hissesi kazanmasında büyük rol oynadı. 

Umut Şekerdağ, şirketin büyüme seyahatine ve “Yenilikçi Lezzetler ve Daha Güzel Bir Gelecek” vizyonuna 1 Ağustos 2023 tarihiyle Türkiye Genel Müdürü olarak liderlik etmeye devam edecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  TEB Yatırım, yeni ürünü TEB BNP Paribas Varantları'nı yatırımcılara sunmaya başladı

İlgili Yazılar