Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Petrolig Games, futbolun birleştirici gücünü yeni oyunu Sosyal Lig Arena ile The Sandbox Metaverse’e taşıyor

Petrolig Games, futbolun birleştirici gücünü yeni oyunu Sosyal Lig Arena ile The Sandbox Metaverse’e taşıyor

admin admin -
11 0

Petrolig Games, futbolun birleştirici gücünü yeni oyunu Toplumsal Lig Arena ile The Sandbox Metaverse’e taşıyor

3.5 milyon oyuncusu olan Petrol Ofisi Toplumsal Lig’in yaratıcısı Petrolig Games, yeni oyunu ‘Sosyal Lig Arena’yı 9 Kasım’da düzenlediği aktiflikte duyurarak Animoca Brands’in yan kuruluşu olan The Sandbox metaverse’te yerini aldı. Aktiflik, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran’ın iştirakiyle gerçekleştirildi.  

Petrolig Games, Petrol Ofisi Toplumsal Lig’in metaverse yansıması olan ‘Sosyal Lig Arena’yı, The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran’ın iştirakiyle İstanbul’da gerçekleştirdiği aktiflikte duyurdu.

Hayatın cümbüşünü ve rekabetini herkesle buluşturan, cümbüş içerikleri sunan teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen Toplumsal Lig Arena, oyuncularını metaverse’te yer alan bir futbol kainatına götürüyor. Amatör olarak başlayan mesleklerini, verilen misyonları yerine getirerek profesyonel futbolculuğa taşıyan oyuncular, yıldız bir oyuncu olmak için çabalıyor.

Gerçek ve sanal dünyaların buluştuğu bir evren

Etkileşimli, oyunlaştırılmış bir metaverse tecrübesi olan Toplumsal Lig Arena, The Sandbox’ta yer alan dünyadaki tüm futbol severlerin beğenisine sunuldu. Futbol tutkunlarının yeni buluşma alanı Toplumsal Lig Arena; tutkuyla dolu bir dünya sunuyor. Futbolu merkezine alan bir tema park olarak tasarlanan oyun; antik Roma Kolezyumu’ndan tuzaklarla dolu, Survivor gibisi eğitim parkuruna dek ilgi alımlı ve eğlenceli ayrıntılarla bezenmiş bir dünyada geçiyor.

Sıfırdan yeni bir dünya yaratmasıyla dikkat çeken oyun; Kapadokya’dan ilham alan ‘Cappagoalia’, dünyaca ünlü peri bacaları, parti alanları, dönme dolaplar ve dev stadyuma kadar gerçekle sanalın birleştiği bir atmosfer yaratıyor. Oyuncuları, bu devasa tema park içinde birbirinden değişik küçük oyunlar da bekliyor.

İlginizi Çekebilir;  Ericsson'un güçlenen Özel Şebeke portföyü, çözüm alternatifleriyle pazara liderlik ediyor

Sosyal Lig Arena, oyun ve kripto toplulukları ortasında köprü kurarak futbol tutkunlarına ve oyunculara The Sandbox platformunda eşsiz tecrübeler, NFT’ler ve avatarların keyfini çıkarabilecekleri heyecan verici bir cihan sunacak. Ayrıyeten, Toplumsal Lig Arena’da düzenlenecek çok sayıda Sandbox Metaverse aktifliği oyun tecrübesine zenginlik katacak.

Yolculuğa hazırlan! 

Sosyal Lig Arena’da geçen futbol seyahati, top toplama misyonu ile başlayarak kuvvetli bir eğitim parkuruyla devam ediyor. Oyuncular, buradaki güçlü vazifeleri tamamlayıp bataklıklarda ilerlemeye çalışırken dehşetli timsahlardan kaçıyor! Oyun; dönme dolap, sıcak hava balonu, kedi parkı ve parti otobüsü üzere eğlenceli toplumsallaşma alanları ve dilek ağacı üzere otantik ayrıntılarla dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Oyuncuları burada nazar boncukları, kilimler ve hatta peri bacaları üzere Türk kültüründen ilham alan simgelerle dolu bir dünya da bekliyor.

Lansmana özel NFT koleksiyonu

Sosyal Lig Arena, NFT meraklılarını da unutmuyor. Oyun, lansmana özel tasarlanan “SLA Heritage NFT Collection” ile; futbol toplarından formalara, şampiyonluk kupalarından heykellere kadar geniş bir NFT koleksiyonunu metaverse ve blok zinciri meraklıları, koleksiyonerlerle buluşturacak.

The Sandbox Kurucu Ortağı ve COO’su Sebastien Borget, “Türkiye’nin önde gelen oyun şirketlerinden Petrolig Games’in, Turkishverse’teki birinci iş ortaklarımız ortasına girerek sanal arazi sahipleri ortasında yer almasından memnunluk duyuyoruz. Metaverse, farklı kesimlerde faaliyet gösteren şirket ve kullanıcılar için etkileşimli bir dünya sunuyor. Oyuncuların merkeziyetsiz sanal dünyamızda eğlenirken, önümüzdeki periyotta hayata geçireceğimiz oyunları da keşfedeceklerini umuyoruz.” diyor

Oyun alanında yeni teknolojiler ve farklı platformlar üzerinde çalışmaya devam ettiklerini açıklayan Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Petrol Ofisi Toplumsal Lig milyonlarca oyuncusu ve seveni ile muvaffakiyetini kanıtlamış bir oyun. Toplumsal Lig Arena ise aslında Toplumsal Lig’in metaverse yansıması ve The Sandbox’un dinamikleri doğrultusunda tekrar yorumlanması olarak özetlenebilir. Toplumsal Lig Arena dünyasını yaratırken yalnızca futboldan değil tıpkı vakitte ülkemizdeki pek çok hoşluktan ilham aldık ve ortaya Türkiye’nin milletlerarası manada tanıtımına da katkı sağlayacak bir oyun tecrübesi, oyuncular için eşsiz bir kıssa anlatımı çıkardık. Yalnızca mobil oyun üreten bir şirket olmanın ötesine geçerek, farklı platformlarda günümüzün trendlerine uygun oyunlar yaratan ve The Sandbox Metaverse’te bir oyunla yer alan birinci Türk oyun şirketi olduk.” diye belirtti.

İlginizi Çekebilir;  Avrupa'nın Oyun Devinden Türkiye'de Stratejik Ortaklık

The Sandbox Ülke Müdürü Arslan Kıran ise, “Türkiye’nin saygın ve en başarılı oyun şirketleri ortasında yer alan Petrolig Games’in The Sandbox’ı faal bir formda benimsemesi ve bu projenin bir modülü olması bizler için hakikaten heyecan verici. Petrolig Games üzere kendi alanında başkan şirketlerin dijital dünyayı kucaklayarak Turkishverse’ün büyümesine katkı sağladığını görmek bizleri çok memnun ediyor.” formunda kelamlarını sürdürdü.

Sandbox’ın ticaret hacmi yüzde 114 artarak 1,5 milyon dolara ulaştı

Oyuncular, The Sandbox aracılığıyla platformun ana token’ı SAND’ı kullanarak Ethereum blockchain üzerinde oyun tecrübeleri inşa ederken, oyun içi varlıklardan da gelir elde edebiliyorlar. Ayrıyeten kullanıcılar, VoxEdit isimli varlık oluşturma aracını kullanarak oyun içinde kullanabilecekleri Voxel tabanlı 3D NFT’ler oluşturabiliyor ve bu varlıkları The Sandbox’ın NFT pazarında alıp satabiliyorlar.

DappRadar ve Blockchain Game Alliance iştirakiyle hazırlanan rapora nazaran; Sandbox’ın ticaret hacmi Ocak 2023’te Aralık 2022’ye nazaran yüzde 114 artarak 1,5 milyon dolara ulaştı. 

The Sandbox, bir yandan sinema, oyun, spor, kültür-sanat, mimari ve öbür tüm alanlarındaki yeni iş iştirakleriyle Türkiye’deki varlığını güçlendirerek Türkiye’yi metaverse’e taşırken, öbür yandan da Turkishverse LAND’leri ile Türkiye’nin markalarını ve kültürünü milletlerarası arenada öne çıkarmaya devam edecek.

Sosyal Lig Arena hakkında ayrıntılı bilgi ve oyunu oynamak için:  https://bit.ly/SosyalLigArena

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar