Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Planet Earth III Nefes Kesici Manzaralarıyla Yeniden Ekranlarda   

Planet Earth III Nefes Kesici Manzaralarıyla Yeniden Ekranlarda   

admin admin -
13 0
Planet Earth III Nefes Kesici Görüntüleriyle Tekrar Ekranlarda 

 

BBC’nin büyük beğeni toplayan serisi Planet Earth, üçüncüsüyle geri dönüyor. Sir David Attenborough’un seslendirdiği Planet Earth III, dünyanın en büyük hayat alanlarını ve bu habitatlarda yaşayan harika hayvanları keşfettiği yepisyeni 8 kısmıyla 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında ekranlara geliyor.

 

Uzun müddettir heyecanla beklenen tabiat tarihi belgeseli Planet Earth (Dünyamız) serisinin sonuncusu Planet Earth III, Sir David Attenborough anlatımıyla ekranlara dönüyor. Dünyanın en uç köşelerine seyahat yapan 8 kısımlık üçüncü seri en değişik ve şaşırtan tipleri takip ediyor. Heyecan verici harika kıssaları izleyiciyle paylaşan seri, her kısmında kıyılar, denizler, okyanuslar, ormanlar üzere habitatları bahis alarak dünyadaki tüm hayat alanlarını kapsıyor. Çekimi yaklaşık 5 yıl süren Planet Earth III, dünyanın ve ömrün mükemmellerini ortaya çıkarmak için öncü sinema imal teknolojisini kullanıyor. Hafif insansız hava araçları, yüksek süratli kameralar ve uzaktan kumandalı derin deniz dalgıçları üzere aletleri kullanarak el değmemiş ormanlardan en karanlık mağaralara kadar görülmemiş tüm görüntüleri ekranlara taşıyor. Birinci serinin yayınlanmasının üzerinden neredeyse 20 yıl geçtikten sonra bilim, teknoloji ve dünyamızın nasıl değişip geliştiği gözler önüne seriliyor. 

 

Her serisinde izleyiciyi dünyanın farklı bir hoşluğuyla bir ortaya getirmeyi amaçlayan Planet Earth serisinin birincisi, dünyanın hayranlık uyandıran imajına şahit olmak ve izleyiciyi insan eli değmemiş yırtıcı tabiat alanlarına götürmek üzerineydi. Planet Earth II, izleyiciyi hayvanlarla yakın bir bağ kurmaya, onların yanında olmaya, zaferlerini ve çabalarını deneyimlemeye yönelikti. Serinin sonuncusu olan Planet Earth III’ün her kısmı el değmemiş ortamları, harika hayvanları ve hayatta kalmak için geliştirdikleri stratejileri gözler önüne sererek dünyaya yesyeni bir perspektiften bakıyor. 

 

İngiliz yayıncı, tabiat tarihçisi ve tıpkı vakitte Planet Earth III’ü seslendiren Sir David Attenborough, “Planet Earth’ün yeni serisinde en şaşırtan yırtıcı yerlere seyahat ediyor, gizemli yaratıkları görüyor, ender bulunan harika harikalara şahit oluyor ve nefes kesici hayvan dramlarını gözler önüne seriyoruz. Dünyamız, Darwin’in vaktinden bu yana tanınmayacak biçimde beşerler tarafından dönüştürüldü ve değişen dünya bizi şaşırtmaya devam ediyor. Değişen dünyada hayvanların karşılaştıkları zorluklardan kurtulmak için yeni sisteme nasıl harikulâde biçimlerde ahenk sağladıklarını göreceğiz. Tarihimizin bu kritik periyodunda dünyaya artık yeni bir gözle bakmalıyız” tabirleriyle serinin kıymetini anlatıyor.

 

Her kısımda göz kamaştırıcı farklı bir habitatı keşfeden serinin final kısmında dünyadaki yırtıcı hayatı ve kıymetli ekosistemleri muhafaza uğraşlarına yer veren “Planet Earth III” (Dünyamız III) 12 Kasım Pazar günü saat 20.00’de BBC Earth kanalında sevenleriyle bir ortaya geliyor.

İlginizi Çekebilir;  İlk kamu hayvan hastanesi İzmir'de açılıyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar