Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Polipot’tan modernizasyon yatırımı ile kapasite arttırımına 5.5 milyon dolarlık yatırım

Polipot’tan modernizasyon yatırımı ile kapasite arttırımına 5.5 milyon dolarlık yatırım

admin admin -
43 0

POLİPORT’TAN MODERNİZASYON YATIRIMI İLE KAPASİTE ARTIRIMINA 5.5 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

 

Polisan Holding küme şirketlerinden Poliport, Kocaeli Liman Bölgesi’nde gerçekleştireceği 5.5 milyon dolarlık yenilenme ve modernizasyon yatırımı ile sıvı yük depolama kapasitesini artıracak. Kasım ayında modernizasyonuna başlanan 5 bin 850 metreküp kapasiteye sahip sekizinci tank çiftliğinin 2024’ün Eylül ayında devreye alınması planlanıyor. Poliport Genel Müdürü Selçuk Denizhan, “Müşterilerimize süratli, inançlı ve kaliteli hizmet sunmak maksadıyla limanımızda modernizasyon ve alt yapı yenileme yatırımlarımıza tüm süratiyle devam ediyoruz” dedi.

 

Türkiye’nin stratejik olarak en değerli pozisyonda ve elleçlenen yük açısından önder olan Kocaeli Körfez Bölgesinde, 50 yılı aşkın bir müddettir faaliyet yürüten ve bölgenin değerli işletmelerinden biri olan, Poliport, modernizasyon ve altyapı yenileme yatırımları ile sıvı yük depolama hizmet kalitesini artırmaya devam ediyor.  

Dökme sıvı depolama hizmeti; kuru yük ve genel kargo tahliye-yükleme hizmetleri ile antrepo hizmetleri sunan Poliport, 5.850 metreküp kapasiteye sahip olan sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi için 5.5 milyon dolarlık yatırım yapacak. Kasım ayında modernizasyonuna başlanan sekizinci tank çiftliğinin 2024’ün Eylül ayında devreye alınması planlanıyor. 

Yılda 1.500 gemiye hizmet sunma kapasitesi bulunan Poliport’un sıvı yük tank çiftliğinde; solventler, alkoller, akaryakıt, gaz yağı, baz yağı, hidrokarbonlar, glikoller, metanoller ve etilenler başta olmak üzere 65 farklı kimyasal husus elleçleniyor. Alüminyum, rulo sac, pik demir, levha sac, big bag’li, paletli, paketli, standart ve standart dışı eserler elleçleme hizmeti sunan Poliport’un yıllık 5 milyon ton kuru yük elleçleme kapasitesi bulunuyor. 

Denizhan: “Modernizasyon çalışmaları ile karlılığımızı artıracağız”

Poliport’un kullandığı teknoloji ile en genç ve çağdaş liman terminali olduğunu belirten Poliport Genel Müdürü Selçuk Denizhan, dünyanın önde gelen üreticilerine, kesintisiz bir biçimde sundukları hizmetin kalitesini en yüksek düzeyde tutmak odağı ile çalışmalarını yürüttüklerini belirtti. Denizhan, modernizasyon yatırımı ile ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: “50 yılı aşkın deneyim ve uzmanlığımıza dayanarak, gerçekleştirdiğimiz stratejik yatırımlarımız ile müşterilerimizin gereksinimlerine inançlı ve süratli tahliller sunuyoruz. Kocaeli bölgesinin başkan bağımsız kimyasal depolama terminallerinden biri olarak müşterilerimize tam vakitli hizmet veriyoruz.  Çalışmalarımızı dünyanın en büyük üreticilerine kesintisiz olarak verdiğimiz hizmetin kalitesini en yüksek düzeyde korumak ve en son teknolojiyi kullanarak fark yaratma odağı ile yürütüyoruz. Müşterilerimize süratli, inançlı, kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak maksadıyla limanımızda daima modernizasyon ve alt yapı yenileme çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Modernizasyonuna başladığımız sekizinci tank çiftliğinin yenilenmesi ile satış gelirlerimizin de artırmayı hedefliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz stratejik yatırımlarımız ile müşterilerimizin gereksinimlerine yönelik hizmet sunarken, sürdürülebilir karlılığın yanı sıra bölgemizin ve ülke iktisadının büyümesine de katkı sunuyoruz.” 

İlginizi Çekebilir;  GÜSOD Başkanı Turgay Şahan: Eğitim Kurumlarında Özel Güvenlik Görevlisi Şart!

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar