Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Polisan holding üçüncü çeyrekte gelirlerini arttırdı

Polisan holding üçüncü çeyrekte gelirlerini arttırdı

admin admin -
13 0

POLİSAN HOLDİNG ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE GELİRLERİNİ ARTIRDI  

Polisan Holding 2023 yılı üçüncü çeyrek bilançosunu açıkladı. Polisan Holding, yılın üçüncü çeyreğinde, geçen çeyreğe nazaran konsolide satış gelirlerini yüzde 18, FAVÖK’ü ise yüzde 50 oranında artırdı. Eylül sonu prestijiyle konsolide gelirler yüzde 11 artarak 3,5 milyar TL’ye, konsolide FAVÖK ise yüzde 2 artışla 566 milyon TL’ye yükseldi. Kümenin kombine gelirleri ise yüzde 27 artışla 5,8 milyar TL’ye, kombine FAVÖK ise yüzde 16,2 yükselişle 862 milyon TL’ye ulaştı.  Grup 2023’ün dokuz aylık devrinde 410 milyon TL net kar elde etti.

Kimya, boya, liman işletmeciliği ve gayrimenkul alanlarındaki faaliyetleri ve dünyanın iki büyük devi ile geliştirdiği iş iştirakleri ile yoluna devam eden Polisan Holding, 2023’ün üçüncü çeyreğinde, geçen yılın çeyreğine nazaran konsolide gelirlerini yüzde 11 artırarak 3 milyar 515 milyon TL’ye çıkardı. Holding üçüncü çeyrekte, konsolide FAVÖK marjını geçen çeyreğe nazaran 9,4 puan artırarak yüzde 23,6’ya yükseltirken üçüncü çeyrek FAVÖK bir evvelki çeyreğe nazaran %50 oranda artarak 317 milyon TL oldu. Başarılı geçen üçüncü çeyreğin getirdiği faaliyet karının katkısıyla, Eylül sonu prestijiyle net kar 411 milyon TL oldu. Polisan Kansai Boya ve Rohm&Haas’ın dahil olduğu kombine finansal sonuçlarda da gelişme kaydeden Polisan Holding, kombine gelirlerini yüzde 13 oranında artırarak 5,8 milyar TL’ye ulaştırırken, kombine FAVÖK 862 milyon TL’ye yükseltti.

 

Dinçerler: “Faaliyetlerimizle ülkemize, hissedarlarımıza ve paydaşlarımıza katma bedel yaratmak temel hedefimiz”

Polisan Holding İcracı İdare Heyeti Üyesi Cantekin Dinçerler üçüncü çeyrek bilanço sonuçları ile ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: “Dünya genelinde artan jeopolitik riskler ve kuvvetli piyasa şartlarıyla baş edecek sağlam bir bilançoya, çeşitlendirilmiş iş kollarına, saygın ve esaslı bir markaya sahibiz. Yürüttüğümüz aktif risk ve performans idaresi ve çalışma arkadaşlarımızın eforlarıyla üçüncü çeyrekte değerli gelişmeler kaydettik. 2023 yılının üçüncü çeyreğinde konsolide satış gelirlerimizi geçen çeyreğe nazaran yüzde 18 ve konsolide FAVÖK’ümüzü yüzde 50,2 oranında artırarak başarılı bir üçüncü çeyrek geçirdik. Konsolide FAVÖK marjımızı geçen çeyreğe nazaran 5 puan artırarak yüzde 23,6’ya yükselttik. İkinci çeyrekte aldığımız aksiyonların sonuçlarını üçüncü çeyrekte görmeye başladık ve yılın birinci 9 ayında satış gelirlerimiz; bir evvelki yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında, konsolide bazda yüzde 11 artarken kombine gelirlerimiz yüzde 27 yükseldi. Polisan Hellas dışındaki bütün küme şirketlerimiz cirosunda değerli büyüme kaydederken, 9 aylık FAVÖK 566 milyon TL’ye ulaştı.”

İlginizi Çekebilir;  Polisan Holding 2. Çeyrek Bilançosunu Açıkladı

Polisan Holding olarak ülkemizin ve şirketin geleceğine itimatla baktıklarını aktaran Dinçerler, “Ülkemize, hissedarlarımıza ve paydaşlarımıza katma kıymet yaratmaya yönelik temel amacımıza ulaşmak için faaliyet gösterdiğimiz, tüm pazar ve piyasalardaki gelişmeleri dikkatle takip ediyor, yatırım planlarımızı ve ticari aksiyonlarımızı dinamik bir biçimde güncelliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar