Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın 5.Dönem Girişimi Searchbase, Yapay Zeka ile Müşteri Deneyimi Sunuyor

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın 5.Dönem Girişimi Searchbase, Yapay Zeka ile Müşteri Deneyimi Sunuyor

admin admin -
54 0

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın 5.dönem teşebbüslerinden biri olan Searchbase, şirketlerin kendi AI Copilot’larını geliştirmelerine imkan tanıdığını duyurdu. Teknoloji odağındaki geliştirmeleri ile Searchbase, AI teknolojilerindeki bu ilerlemeyi kullanarak iş dünyasında değerli bir dönüşüm yaratmayı hedefliyor.

QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın 5.Dönem teşebbüslerinden biri olan Wope ile AI tarafında bir iş birliğine giden Searchbase grubu, AI Copilot eserinin yanı sıra, yeni yapay zeka modellerinin de eğitilmesi ve bu modellerin işletmelerin müşteri gereksinimlerini daha süratli ve faal bir formda karşılamasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Yapay zeka araçlarının daha stratejik alanlara odaklanmasına, müşteri memnuniyetini yükseltip sadakati artırmasına ve sonuçta daha yüksek karlılık elde etmesine katkıda bulunan Searchbase uygulamaları, copilot ile son kullanıcılara istedikleri aksiyonları kolay promptlar ile gerçekleştirme imkanı sağlıyor.

Teknoloji dünyası için ihtilal niteliğini taşıyan yapay zeka teknolojilerinin yakaladığı ivme ile, hayatımızı neredeyse her alanda etkileyen yenilikler geliştirilmeye devam ediyor. Generative AI ailesinden büyük lisan modellerini (LLM) kullanan bu asistanlar, gerçek bir insan üzere bildiklerinden yeni içerikler oluşturabiliyor, karşılıklı sohbet edebiliyor ve birçok iş kolunda dayanak alınabiliyor. Özellikle OpenAI ve Anthropic üzere öncü şirketler, bu LLM’leri API’lar aracılığıyla bir hizmet olarak sunarak iş dünyasında ihtilal yaratıyorlar. Bu hizmetler, işletmelerin daha süratli ve aktif kararlar almasına, maliyetleri düşürmesine, inovasyonu teşvik etmesine imkan tanıyor ve sıhhat, eğitim, finans, ulaşım üzere çeşitli alanlarda kıymetli değişiklikler yaratıyor. Bu yenilikçi yaklaşım, karmaşık kullanıcı akışlarını sadeleştirerek, conversion oranlarını arttırıyor ve yeni kullanıcıların bir eserle yahut hizmetle tanışmasını ve aşina olmasını sağlayan onboarding sürecini kolaylaştırıyor. 

Searchbase  kurucusu Yusuf Hilmi, yeni geliştirmelere yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Searchbase’in müşterileri çoğunlukla süratli büyüyen B2B startuplarından oluşuyor. Çok süratli süren entegrasyon sürecini tamamladıktan sonra bu şirketler son kullanıcıları için AI Copilot’i kullanıma hazır hale getiriyorlar. Searchbase’in müşteri memnuniyetini, kullanıcı tecrübesini ve karlılığı artırmaya yönelik yaptığı çalışmalar ile bilhassa süratli büyüyen startuplar için heyecan verici pozisyonda yer alıyor. Bu süreçler devam ederken, QNBEYOND Hızlandırma Programı’nın teşebbüsleri de kendi içinde sinerji yaratıyor ve birlikte yeni iş modelleri geliştiriyorlar. “

İlginizi Çekebilir;  Samsung The Frame TV'ler yeni çerçeve renkleriyle dekorasyonu kişiselleştirme imkanı sunuyor

Türkiye’de yeni kurulan ve AI alanındaki en ehil şahısların bulunduğu Generative AI Turkey topluluğunun bir üyesi olan Hilmi, 5.Dönem teşebbüslerinden biri olan Searchbase’in , Wope ile AI tarafında bir işbirliğine giderek yeni gelişmeler paylaşacaklarını da belirtti.

Türkiye’de bu kültürün yayılması için istekli olarak çalışan Yusuf Hilmi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki birinci AI Hackathon’unu da düzenlediklerini söz etti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar