Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ralli Heyecanı Ege’ye Taşınıyor

Ralli Heyecanı Ege’ye Taşınıyor

admin admin -
49 0

Ralli Heyecanı Ege’ye Taşınıyor

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 5. yarışı olan Ege Rallisi, 17-19 Kasım tarihlerinde Ege Araba Sporları Kulübü (EOSK) tarafından 32. kere İzmir Kemalpaşa’da organize ediliyor. ICRYPEX ana sponsorluğunda düzenlenen tertibe İzmir Büyükşehir Belediyesi de dayanak veriyor.

Ege bölgesinin en kıymetli spor tertipleri ortasında yer alan rallide, 58 araba ve 116 sportmen iki gün boyunca 337,16 kilometre uzunluğundaki birinci defa geçilecek toprak etaplarda çaba edecekler.

17 Kasım Cuma akşamı saat 20.00’da Hilton Garden Inn önünde gerçekleşecek olan start seremonisi ile başlayacak rallinin birinci günü, Necip İrde (Dereköy) ve Zafer Vatansever (Helvalı) etaplarının ikişer geçilmesinin akabinde saat 16.05’den itibaren geçilecek İzmir Park yarış pistindeki Petrol Ofisi Maxima seyirci özel etabı ile sona erecek.

Ekipler 18 Kasım Pazar sabahı saat 09.00’da direksiyon başına geçerek Remed Assistance (Kızılüzüm) ve İbrahim Talda (Vişneli) etaplarını iki kere geçtikten sonra saat 16.50’den itibaren İzmir Park yarış pistindeki finiş podyumuna ulaşarak ralliyi noktalayacaklar.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yeşil Bursa Rallisi'nde pilotlar, Pirelli marka lastikler ile zorlu koşulları aştı

İlgili Yazılar