Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. realme C55 ve C53 ‘Vergisiz telefon’ kapsamına dahil oldu  

realme C55 ve C53 ‘Vergisiz telefon’ kapsamına dahil oldu  

admin admin -
11 0
realme C55 ve C53 ‘Vergisiz telefon’ kapsamına dahil oldu

 

1 Kasım’da yürürlüğe giren ve teknolojik aygıt dayanağına dair alınan karar çerçevesinde, realme, üniversite öğrencilerinin yararlanabileceği modellerini duyurdu. Açıklanan vergi indirimi kararı kapsamında, öğrencilerin avantajlı alabilecekleri telefonlar ortasında, realme markasının ismini İngilizce’deki Champion (Şampiyon) sözünden alan C Serisi’nin C55 ve C53 modelleri bulunuyor.

 

“Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Aygıt ve İnternet Takviyesi Verilmesine Ait Karar” Resmî Gazete’de yayımlandı. 1 Kasım’da yürürlüğe giren bu uygulamayla; 26 yaşından gün almamış, açık öğretim öğrencileri hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı yükseköğretim öğrencilerinin her birine, bir sefere mahsus olmak üzere teknolojik aygıt dayanağı ve bir yıllık internet dayanağı sağlanacak.

 

Uygulama kapsamında telefonlarda 5 bin 500 TL fiyatında teknolojik aygıt desteği programı, üniversite öğrencilerine 9.500 TL’yi aşmayan cep telefonu alımlarında avantaj sunuyor. Dünyanın en süratli yükselen akıllı telefon markası realme’nin, İngilizce’deki Champion (Şampiyon) sözünden alan C Serisi’nin C53 ve C55 modelleri de ‘Vergisiz telefon’ kapsamına dahil oldu.  

 

realme C55 ve C53 modelleri vergisiz telefon uygulama kapsamında!

realme’nin vergisiz telefon uygulamasına dahil edilen C55 ve C53 modelleri, Şampiyon telaffuzundaki üzere hem kamera, hem depolama, hem süratli şarj hem de tasarım ile öne çıkarak gençlerin gereksinimlerine karşılık veriyor.

 

realme C55; 64MP kamerası, 33W SUPERVOOC özelliği ile süratli şarj teknolojisi ile yalnızca 29 dakikada %50’ya kadar şarj olurken, küçük kapsül ile özel tasarımı, sokak fotoğrafçılığı ve 256GB’a kadar depolama alanı ile dikkat çekiyor. realme C53 ise; yüksek performansı, süratli şarj özelliği, geniş depolama seçenekleri ve eşsiz ekran tecrübesi sunuyor. 33W SUPERVOOC şarj teknolojisi sayesinde yaklaşık 31 dakikada %50’ye kadar şarj dolumu sağlayan C53, tıpkı anda 2 Nano SIM kartı ve 1 MicroSD kartını destekleme yeteneği ile kullanıcılara geniş bir kullanım alanı sunuyor. “Mini Kapsül” özelliği ile bilgi kullanımı ve adım istatistiklerini bir ortada deneyimleme imkanı sunan realme C53, şık tasarımı ve ince gövdesi ile dikkat çekiyor.

 

realme C53 – 6.299 ₺

realme C55 – 6 GB RAM + 128 GB ROM – 7.999 ₺

realme C55 – 8 GB RAM + 256 GB ROM – 9.499 ₺

***Tavsiye edilen tüketici fiyatıdır.

İlginizi Çekebilir;  Infinix NOTE 30 şimdi Vodafone ve zincir mağazalarda satışa çıkıyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar