Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Schneider Electric Veri Merkezlerindeki Yetenek Eksikliğine Yönelik Çözüm Yollarını Açıkladı

Schneider Electric Veri Merkezlerindeki Yetenek Eksikliğine Yönelik Çözüm Yollarını Açıkladı

admin admin -
58 0

Güç idaresi ve otomasyonun dijital dönüşümüne liderlik eden Schneider Electric, bilgi depolama ve yönetme konusunda kritik bir rol üstlenen bilgi merkezlerinde yaşanan yetenek açığına dikkat çekiyor. 

Uptime Institute tarafından yayınlanan son araştırmalara nazaran, 2025 yılına kadar dünya genelinde bilgi merkezlerini çalışır durumda tutmak için en az 2,3 milyon tam vakitli işçi gerekecek. Bilhassa Asya Pasifik, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki internet devleri ve yerleşim sağlayıcıları bu talebin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bu noktada Schneider Electric, bilgi merkezi yetenek açığını giderme yolunda atılması gereken adımlara dikkat çekiyor.

Şirketin bilgi merkezi yetenek açığını kapatma için yürüttüğü stratejik adımlar ise şunlar:

1. Gig İktisadını Benimsemek: Kısa vadeli mukaveleler ve hür çalışma ile karakterize edilen gig iktisadı, süratle popülerlik kazanıyor. Bilgi merkezi şirketleri, çeşitli yeteneklere sahip profesyonellere süratli erişim sağlayarak projeleri hızlandırabilir ve maliyetleri denetim altında tutabilirler.

2. Aktarılabilir Yeteneklere Odaklanmak: Bilgi merkezlerinin muhtaçlık duyduğu hünerler yalnızca teknik uzmanlıkla hudutlu değil. Farklı alanlarda tecrübeye sahip bireyler, bilgi merkezi operasyonlarında da başarılı olabilirler. Bu çeşitlilik, bölüme yeni bakış açıları getirebilir ve inovasyonu teşvik edebilir.

3. Mentorluk Programları ile Desteklemek: Yeni jenerasyon bilgi merkezi yeteneklerini teşvik etmek için mentorluk programlarına değer verilmelidir. Tecrübeli profesyoneller, yeni başlayanlara rehberlik ederek marifet açığını kapatmalarına yardımcı olabilirler.

Schneider Electric, bu adımların yanı sıra profesyonel gelişim platformları üzere özel oluşumlarla dal oyuncularının mevcut yeteneklerini yükseltmelerine ve yeni teknolojik, sürdürülebilirlik ve güç verimliliği gelişmelerine ayak uydurmalarına yardımcı olarak data merkezi kesimindeki marifet açığını kapatmaya yardımcı olmak için çalışıyor.

Schneider Electric Hakkında

Schneider’in emeli herkesin enerji ve kaynaklardan en uygun biçimde faydalanmasına yardımcı olmak, süreçleri ve sürdürülebilirliği ilişkilendirmektir. Schneider Electric’te biz buna Life Is On diyoruz.

İlginizi Çekebilir;  Emirates, Uçak İçi Yemek Ön Sipariş Hizmetini Avrupa Genelinde Genişletiyor

Misyonumuz Sürdürülebilirlik ve Verimlilikte dijital iş ortağınız olmaktır.

Dijital dönüşümü teşvik etmek maksadıyla kullanım döngüsünün tamamında dünya başkanı süreç ve güç teknolojilerini, uç nokta – bulut temas eserlerini, denetimleri, yazılım ve hizmetleri entegre ediyor; meskenler, binalar, bilgi merkezleri, altyapı ve bölümlerde entegre şirket idaresini mümkün kılıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar