Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Seferihisar’da arıtma tesisinin çalışmaları sürüyor

Seferihisar’da arıtma tesisinin çalışmaları sürüyor

admin admin -
69 0

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seferihisar ilçesine bağlı Düzce ve Turgut mahallelerine hizmet verecek atık su arıtma tesisinin Eylül ayında hizmete alınması için çalışmalarına sürat verdi.

İZSU Genel Müdürlüğü, Cumhuriyet’in 100. yılında İzmir’e bedel katmayı hedefleyen projelerinin saha çalışmalarını kentin birçok noktasında sürdürüyor. İZSU, Seferihisar Düzce ve Turgut mahallelerinin atık su sorununu çözmek için projelendirdiği atık su arıtma tesisini geçen Nisan ayında duyurmuştu. Tesis inşaatını büyük oranda tamamlayan takımlar, tesisin hizmete alınması için saha çalışmalarını ağır biçimde sürdürüyor. Proje kapsamında bölgedeki evsel atık suları tesise ulaştıracak kanalizasyon çizgisinin imalatı da tamamlandı.

Yıllık 170 bin metreküp kapasite

6,4 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon sınırı üzerinden tesise ulaşacak evsel atık sular, yıllık 170 bin metreküp kapasiteli yeni tesiste arıtılacak. 12 milyon 500 bin liralık yatırım bedeliyle hayata geçirilecek tesisin Eylül ayı içerisinde işletmeye alınması planlanıyor. Yatırımın sağlayacağı çevresel yararın yanında Düzce ve Turgut mahalleleri sakinlerinin ömür kalitesini de artıracağı öngörülüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;   Taşdelen, 9 Yılda 102 Yeni park , 85' Ten fazla tesis yaptı 

İlgili Yazılar