Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Seferihisar’da Cumhuriyet coşkusu

Seferihisar’da Cumhuriyet coşkusu

admin admin -
9 0

Seferihisar’da Cumhuriyet coşkusu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı Seferihisar’da coşkuyla kutlanıyor. Seferihisar genelinde 5 gün sürecek kutlamalar fotoğraf standı, konser ve bisiklet turnuvası ile başladı.

 

Seferihisar Belediyesi, Cumhuriyetin 100. yılını birbirinden renkli etkinliklerle kutluyor. Beş gün sürecek etkinlikler Ürkmez Kültür Sanat Merkezi’nde açılan “Cumhuriyet’in Renkleri” isimli fotoğraf standı ile başladı. Yetişkin Fotoğraf Standı topluluğunun sanatkarları, sergiyi ziyaret eden Seferihisar Belediyesi Lider Yardımcısı Nuriye Hepterlikçi tarafından tebrik edildi. Etkinlikler kapsamında, Seferihisar Çağan Irmak Salonu’nda Beğenilen Beşli öncülüğünde Türk Müziği Korosu sahne aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün sevdiği müziklerin seslendirildiği konsere ilgi büyük oldu. Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin de konseri izleyerek, müziklere eşlik etti.

 

PEDALLAR CUMHURİYET İÇİN ÇEVRİLDİ

 

Ürkmez’de gerçekleştirilen ve 50’ye yakın bisikletçinin katıldığı bisiklet turnuvasında da, renkli manzaralar yaşandı. Cumhuriyet’in 100. yılını ellerinde bayraklar ve söyledikleri marşlarla kutlayan vatandaşlar, müsabakaya katılanlara da büyük takviye verdi.

 

“COŞKUMUZ BÜYÜK”

 

Seferihisar Belediye Lideri İsmail Yetişkin, “5 gün boyunca sürecek 29 Ekim aktiflikleri ile tüm halkımıza kucak açıyoruz. Bu coşkuyu 7’den 77’ye tüm vatandaşlarımızla paylaşmanın memnunluğu çok büyük. Her vakit el ele, Cumhuriyet yolunda ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Elmalı Akçaeniş'te sıcak asfalt sevinci

İlgili Yazılar