Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Serik Yukarıkocayatak Mahallesi’ne yeni içme suyu hattı

Serik Yukarıkocayatak Mahallesi’ne yeni içme suyu hattı

admin admin -
12 0

 

Serik Yukarıkocayatak Mahallesi’ne yeni içme suyu hattı

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Serik ilçesi Yukarıkocayatak Mahallesi’nde 14 bin metrelik yeni içme suyu imalatı yapıyor.  

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Serik’in 66 mahallesinde içme suyunun vatandaşlara meselesiz ve rahat bir biçimde ulaşması için alt yapıda yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Serik’te eskiyen ve daima arızalara yol açan ana boru çizgileri belirlenen program dahilinde yenileniyor. 
14 BİN METRE YENİ HAT
Arızalar ve basınç düşüklüğü nedeniyle sorun yaşanan Yukarıkocayatak Mahallesi’nde eskiyen içme suyu boru sınırı yenilendi. Artan şikayetleri ve mahalle sakinlerinin mağduriyetini gidermek için ASAT grupları kolları sıvadı ve sıkıntıya kökten tahlil getirdi. Kullanım ömrünü tamamlamış yaklaşık 14 bin metre mevcut içme suyu çizgisi tam yenilendi. Çalışma sıkıntısız olarak tamamlanırken alınan ek önlemler sayesinde vatandaşları mağdur edecek rastgele bir su kesintisi de yaşanmadı.

KESİNTİSİZ VE SAĞLIKLI İÇME SUYU

ASAT takımları çalışmalarında dünya standartlarında 110’luk ve 160’lık polietilen boru kullandı. Sınırın vakit içinde yıpranan ve arızalara neden olan kısmında yapılan değişiklik sayesinde değerli ölçüde su kaybı önlenirken muhtemel arızaların engellenmesi ile emek ve vakit israfının da önüne geçilmiş oldu. Yapılan çalışma ile birlikte Yukarıkocayatak Mahallesi yaz-kış  kesintisiz ve sağlıklı içme suyuna kavuşacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  İnegöl'de Eskiyen Parklar Yenileniyor

İlgili Yazılar