Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Sevdamız Kocaeli’nin en güzel fotoğrafları

Sevdamız Kocaeli’nin en güzel fotoğrafları

admin admin -
72 0

Kocaeli Büyükşehir’in Sevdamız Kocaeli taşınabilir uygulamasının temmuz ayında dereceye giren amatör fotoğrafçıları belirli oldu.

Kocaeli’nin fotoğraf hafızasını oluşturacak Sevdamız Kocaeli taşınabilir uygulamasında temmuz ayında dereceye giren fotoğraflarlar sahiplerine ödül kazandırdı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli’nin en hoş fotoğraflarını ben çekerim diyenler için yeni bir uygulama temmuz ayında hayata geçti. Hizmete sunulan Sevdamız Kocaeli uygulaması herkese açık, etkileşimli ve fotoğraf asıllı, Kocaeli’ye özel bir fotoğraf platformu oldu. Temmuz ayı içerisinde uygulamaya fotoğraf yükleyerek ve beğeni alıp en çok puanı toplayan 5 kişi ayın ikramlarının de sahibi oldu.

TEMMUZ AYINDA 486.770 GÖRÜNTÜLEME

Hizmete sunulan Sevdamız Kocaeli uygulamasında fotoğraf severler kendi çektikleri kent, tabiat, turizm, sanat, kültür, tarih, hayat üzere içerikli fotoğrafları paylaşarak halkın beğenisine sunuyor. Fotoğraf tutkunları için temmuz ayı içerisinde hizmete sunulan Sevdamız Kocaeli platformunun birinci mükafatları sahiplerini buldu. Temmuz ayında Platforma üye olan 680 kişi tarafından yüklenilen 2.742 fotoğraf 486.770 görüntülenme ortasında en beğenilerek en çok puan toplayan 5 kişi mükafatlarını aldı.

KAZANANLAR MÜKAFATLARINI ALDI

Platformda temmuz ayında Berna Kandaz 7 bin 200 puan toplayarak birinciliğe hak kazanırken, Buket Bilgen Kandemir 4 bin 300 puan ile ikinci, Ecrin Ulu 3 bin 300 puanla üçüncü, Nazlı Çalkaya 3 bin puan alarak dördüncü, Tuncay Kurt ise 2 bin 500 puan alarak beşinci oldu. Müsabakada birinciye akıllı telefon yazıcı, ikinciye dijital fotoğraf çerçevesi, üçüncüye selfi çubuğu ve tripod, dördüncüye taşınabilir gimbal, beşinciye telefon teleskobu ve dürbün ikram edildi.

 

FOTOĞRAF TUTKUNLARI İÇİN

Platforma üye olan Tuncay Kurt, “30 yaşındayım. Doğduğumdan beri İzmit’te yaşıyorum. Sevdamız Kocaeli Platformunun, toplumsal medyada ve tramvayda duyurusunu gördüm daha sonra fotoğraf tutkumla çabucak üye oldum fotoğraflarımı yükledim ve ay sonunda topladığım puanlarla beşincilik mükafatını kazandım memnunum. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu türlü bir platformu fotoğraf severlere açması çok düzgün oldu. Fotoğrafa ilgi duyan herkesin, kentimizi merak edene tanıtacak, turizmine katkı sağlayacak fotoğraflarıyla platforma katılmasını öneriyorum. Bu imkanı sağladıkları için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” kelamlarıyla niyetlerini tabir etti.

İlginizi Çekebilir;  IFS, Yükselen Yapay Zeka Talebine Cevap Vererek 2023 3. Çeyrekte Güçlü Sonuçlar Elde Etti

‘’BELEDİYENİN SAYFASINDA GÖRDÜM’’

Üçüncü olarak ikramını alan Ecrin Ulu da hislerini paylaştı. Ulu,  “Sevdamız Kocaeli Platformu’nu Kocaeli Belediyesi’nin Instagram hesabından gördüm. Fotoğraf yüklemek için girdim. Keyifli hoş bir uygulama… Çok hoş fotoğraflar var. Hakikaten çok beğendim emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi.

“BU PLATFORMDA KOCAELİ’Yİ KEŞFETTİM”

İkincilik mükafatını alan Buket Bilgen Kandemir, ‘’Ben aslında Kocaeli’de yaşamıyordum lakin Kocaeli’de yaşar oldum. Bir yerden sonra daha çok Gebze’ye gidip gelirken fotoğraflar çekmiştim. Toplumsal medyada Sevdamız Kocaeli’yi görünce çektiğim fotoğrafları paylaşmak istedim. Bu platform Kocaeli’nin hiç bilmediğim yerlerini keşfetmeme sebep oldu. Mesela hafta sonu sadece o platformda gördüğüm bir yere tabiat yürüyüşü yapmaya gittim. Kocaeli fotoğraf topluluğuna da yararlı olacağına inanıyorum. Büyükşehir de ayrıyeten çok teşekkür ediyorum bu türlü hoş bir uygulamayı için geliştirdiği için” tabirini kullandı.

SEN DE PAYLAŞ, KOCAELİ’Yİ KEŞFET

Platforma üye olanlar tarafından yüklenilen bütün fotoğraflar Instagram, Twitter, Facebook ve öteki toplumsal medya platformlarında tek tıkla paylaşılabiliyor. Sırf Kocaeli’de çekilen fotoğraflardan oluşan platform; profesyonel ya da amatör fotoğrafçıları, yerli turistleri ve tüm Kocaelilileri etkileyici Kocaeli fotoğraflarıyla bir ortaya getiren etkileşimli bir web platformu oldu. Fotoğraf tutkunları çektikleri Kocaeli fotoğraflarını platforma yüklüyor böylece hem fotoğraflarını başka insanların beğenisine sunuyor hem de birbirinden hoş Kocaeli fotoğraflarını keşfedebiliyor. Bu ortada sende Kocaeli’yi paylaşarak Kocaeli’yi keşfedebilirsin.

PUANLARI TOPLA, ARMAĞANLAR KAZAN
Kocaeli’yi fotoğraflamayı seven herkes platformu takip edebilir, Kocaeli fotoğraflarını Sevdamız Kocaeli Fotoğraf Platformu’na yükleyerek ve öbür kullanıcıların fotoğraflarını beğenip paylaşarak puan toplayabilir, “Kürsü”ye çıkabilir. Her ay birinci beşe giren üyeler için hazırlanan sürpriz armağanlardan birini kazanabilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar