Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin

Siber güvenlik risk değerlendirmeleri ile işinizi güçlendirin

admin admin -
14 0
SİBER GÜVENLİK RİSK DEĞERLENDİRMELERİ İLE 

İŞİNİZİ GÜÇLENDİRİN

 

SİBER GÜVENLİK RİSK DEĞERLENDİRMELERİNİN ŞİRKETLERE 

SAĞLADIĞI 4 FAYDA

 

Şirketler için risk oluşturan faktörler, teknolojinin gelişimiyle bir arada daima değişim gösteriyor. Siber güvenlik alanında tek bir savunma stratejisine bağlı kalmak, muhafazanın tersine daha yıkıcı sonuçlar için taban oluşturuyor. Uç nokta siber güvenlik risk değerlendirmeleri, MSP müşterilerinin aygıtlarını tehlikeye atan iç ve dış faktörlerin anlık olarak tespit edilmesini sağlıyor. Kuruluşlar bu sayede gelişen ya da ortaya çıkan tehditlerden haberdar olarak gerekli tedbirler alabiliyor. Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir başkan olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez, risk değerlendirmelerinin şirketlere sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

 

Siber güvenlik, genel kanının bilakis çözülmesi gereken bir sorun değil, daima izleme ve idare gerektiren bir süreç olarak yürütülüyor. Müşterilerin siber güvenlik durumunu tahlil etmek, bu sürecin en değerli kesimini oluşturuyor. Siber güvenlik risk değerlendirmesi, kuruluşların BT sistemlerine ve datalarına yönelik tehditlerin yanı sıra siber ataklara karşı da muhafaza kapasitesini kıymetlendiriyor. Bu sayede şirket içerisindeki güvenlik açıkları tespit edilirken birebir vakitte güvenlik uygulamalarının gereksiz yere kullanımı engellenerek kaynakların boşa harcanmasının önüne geçiyor. Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir önder olan WatchGuard’ın Türkiye ve Yunanistan Ülke Müdürü Yusuf Evmez risk değerlendirmelerinin şirketlere sağladığı 4 faydayı paylaşıyor.

 

1. Yeni Müşteri Kazanımı: Risk değerlendirmesi, potansiyel müşterilerin uç noktalarındaki tüm güvenlik risklerini işaretliyor. Bu özellik, MSP’lerin eser ve hizmetleri üzerinde itimat oluşmasına yardımcı olarak müşteri bağlantılarının güçlenmesine dayanak sağlıyor. Kuruluşlar bu sayede farklılaştırılmış tekliflerle rakiplerinden ayrılıyor, üst ve çapraz satış ihtimalini artırıyor ve daha fazla gelir elde edebiliyor.

 

2. Mevcut Müşteri Sadakatini Sağlama: MSP müşterilerinin uç noktalarına ait bir risk değerlendirmesi, mevcut güvenlik tahlilleri de dahil olmak üzere tehlike oluşturan faktörlerin belirlenmesine ve hangi risklerin acil, dikkat yahut hareket gerektirdiğinin işaretlenmesine imkan tanıyor. MSP’lerin hizmetlerine risk değerlendirmesini eklemesi, müşteri sadakati ve memnuniyetinin korunması için hayli değer taşıyor. Bu sayede müşteriler proaktif bir yaklaşımdan yararlanarak, kendilerini daha inançta hissediyor.

 

3. Düzgün Bir Prestij Oluşturma: Şirketler, ekseriyetle taarruza maruz kalana kadar yeni bir siber güvenlik aracına gereksinim duymuyor. Ancak bir hücum gerçekleştiğinde, siber güvenlik hizmetlerini dışarıdan temin eden birçok şirket hizmet sağlayıcılarını suçlama eğiliminde olabiliyor. Bu durum, MSP’lerde prestij ve ekonomik kayıplara yol açabiliyor. Muhtemel suçlamalardan kaçınmanın yolu, müşterilere proaktif tedbirler almaları ve datalarını müdafaaları için muhtaçlık duydukları tüm bilgilerin sağlanmasına imkan tanıyan uç nokta güvenlik denetimlerinin uygulanması oluyor.

 

4. Hizmet Teklifini Genişletme: Bir uç nokta risk değerlendirmesi, müşteriyle bir mevzuat ve uyumluluk görüşmesi başlatmak için bir hareket noktası olabiliyor. Toplanan bilgilere dayanarak, müşterilere uç nokta güvenliklerini güçlendirmek için hangi adımların atılacağı konusunda takviye sağlanabiliyor. Riskleri ölçmek tıpkı vakitte profesyonelliğin gösterilmesine ve müşterilerin özel gereksinimlerini karşılayan özelleştirilmiş teklifler oluşturulmasına yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir;  Acronis siber tehditler raporu, E-posta saldırılarında %464 artış olduğunu gösteriyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar