Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Sony Dünyanın En Hafif Geniş Diyaframlı Telefoto Prime Lensi G Master FE 300mm F2.8 GM OSS’yi Tanıttı

Sony Dünyanın En Hafif Geniş Diyaframlı Telefoto Prime Lensi G Master FE 300mm F2.8 GM OSS’yi Tanıttı

admin admin -
13 0

Dinamik ve çarpıcı anları yüksek süratte ve üstün imaj kalitesiyle yakalayın.

Sony, azamî F2,8 diyafram açıklığına sahip 35 mm full frame α™ (Alpha™) E mount lens olan dünyanın en hafif 300 mm telefoto prime lensi G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS‘ yi kullanıcılarıyla buluşturuyor.

G Master’ın ayırt edici özelliği olan üstün ayrıntılandırma özelliğini sunan objektif, yüksek sürate ve yüksek hassasiyete sahip AF (otomatik odaklama) performansı sunuyor. Yaklaşık 1470 g (tripod yuvası hariç) hafif tasarımı ve harika tartı istikrarıyla akıcı spor karşılaşmalarında yahut atik yırtıcı ömür fotoğrafçılığında keskin, dinamik ve belirleyici anlara elde çekim imkanı sağlıyor.

Eş vakitli olarak kullanıcılarıyla buluşan Sony α9 III ile eşleştirildiğinde saniyede 120 kareye kadar AF/AE takibi ile yüksek süratli daima çekim imkanını sunan G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS, karmaşık ve çeşitli hareketlere sahip objeler başta olmak üzere yüksek hassasiyetle takibi kolaylaştırıyor. 

Elle yapılan uzun çekim seanslarında kullanıcısının yükünü azaltarak yorgunluğu en aza indiren objektif, hafif fotoğraf makinesi gövdeleri için ülkü bir eş oluyor. Telekonvertörle uyumlu olan objektif, 600 mm’ye kadar telefoto aralığında çekim yapılabilmesini sağlıyor. (APS-C fotoğraf makinesiyle kullanıldığında 900 mm’ye eşdeğerdir).

Yeni objektifin kullanıcılarla buluştuğu andan itibaren olumlu yorumlar aldığını belirten Sony Avrupa IP&S Pazarlama Lideri Yann Salmon Legagneur, “Bu yılın Ocak ayında bu lensi geliştirdiğimizi duyurduğumuzdan beri, dünyanın dört bir yanındaki fotoğrafçılardan lensin ticarileşmesini dört gözle bekleyen çok sayıda olumlu yorum aldık.  300 mm lens, halihazırda mevcut olan 400 mm/600 mm üstün telefoto prime lenslere eklenerek, profesyonel ve ileri seviye amatör fotoğrafçılar için çok çeşitli muhtaçlıkları ve çekim ortamlarını destekliyor.” açıklamalarında bulundu.

 

Ana Özellikler

Belirleyici anlara yüksek çözünürlükle eşlik eden G Master telefoto lens

İlginizi Çekebilir;  Redington Türkiye ve Zoom'dan Stratejik İş Birliği

Sony’nin en ileri teknolojisini ve G Master’ın yüksek çözünürlük performansını içeren G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS, eşsiz bokeh efektiyle objenin net bir biçimde öne çıkmasını sağlarken hassas AF özelliğiyle spor, haber, aktiflik ve yabanî hayat fotoğrafçılığı üzere belirleyici anları en net biçimde yakalıyor.

Çözünürlüğü ve kontrastı imaj kenarlarına kadar koruyan objektif, daha esnek kırpma ve düzenleme imkanı sağlıyor. Üç Üstün ED (Ekstra Düşük Dağılım) cam öğesi ve bir ED cam ögesi içeren yenilikçi optik tasarım, renk sapmalarını bastırmak ve tüm çerçeve boyunca yüksek çözünürlükle birlikte kontrast elde etme imkanı sunuyor. 

G Master dizaynının ayırt edici özelliği olan kremsi bokeh, lensin 300 mm odak uzaklığını ve F2,8 azamî diyafram açıklığını ülkü bir halde tamamlarken birebir vakitte objeleri art plandan öne çıkarmak için dar alan derinliğinin kullanılmasını sağlıyor. Bokeh kalitesini optimize etmek gayesiyle üretim sırasında başka farklı kalibre edilen objektifler, 11 bıçaklı dairesel diyafram düzeneğiyle pürüzsüz top bokehine katkıda bulunuyor. 

Dinamik anları yakalayan yüksek performanslı AF ve saniyede 120 kareye kadar AE/AF takibi ile yüksek süratli daima çekim

 En yeni iki XD (aşırı dinamik) Lineer Motor ve denetim algoritmalarının kombinasyonu eşliğinde yüksek süratli, yüksek hassasiyetli ve düşük titreşimli AF performansı sağlayan G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS, eş vakitli olarak duyurulan Sony α9 III ile birleştirildiğinde, saniyede 120 kareye kadar AF/AE takibi ile yüksek süratli daima çekim imkanı tanıyor.

Spor karşılaşmaları, hayvanlar ve çeşitli etkinliklerde olduğu üzere öznenin süratli ve sistemsiz hareket ettiği sahneleri yakalarken anlık fırsatları kaçırmıyor. Birebir vakitte farklı olarak satılan telekonvertöriii takıldığında yüksek AF performansı ile kullanıcısına en net karşılığı sunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Huawei Cloud CNEC Zirvesi İstanbul'da gerçekleştirildi

 

Profesyonelleri destekleyen harika hareket kabiliyeti

Kapsamlı tartı azaltma tedbirleri ile donatılan G Master™ FE 300mm F2,8 GM OSS, yaklaşık 1470g (tripod yuvası hariç) tartısıyla sınıfının en hafifi olma özelliğini taşıyor. Dahili lens gövdesinde kullanılan sağlam magnezyum alaşım sayesinde hem sağlam hem de hafif bir kullanımı kullanıcılarıyla buluşturuyor.

Lens gövdesinin ön kısmında yoğunlaşmayan yük, lensi son derece istikrarlı bir hale getirirken tıpkı vakitte elde çekim yaparken hakikat kaydırmaya imkan tanıyor. Gelişmiş vizör stabilitesi sağlayan ve imaj sabitleme algoritmasını optimize eden MODE3, kullanıcıların dinamik sahneleri yanlışsız bir formda yakalamasını sağlıyor.

Sony α9 III ile kullanırken, odağı rastgele bir pozisyona anında ayarlamanızı sağlayan fonksiyon halkasına “önceden ayarlanmış odak” seçeneği atanabiliyor. Ayrıyeten fotoğraf makinesi, kullanıcıların favori fonksiyonlarını fotoğraf makinesi gövdesinden atamasına imkan tanıyan dört pozisyona yerleştirilmiş netleme tutma düğmeleri de dahil olmak üzere profesyonel çekimi destekleyen rahat kullanım özelliklerini barındırıyor.

En yeni fotoğraf makineleri ve öbür Sony eserleriyle çekilen çeşitli özel öyküler, görüntüler ve heyecan verici yeni içerikler için bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Sony’nin Avrupa fotoğrafçılık merkezi 22 lisanda hizmet veriyor ve eser haberleri, yarışlar ve her ülkedeki Sony etkinliklerinin yeni bir listesini içeriyor.

 

Sony Hakkında 

Sony Şirketi, tamamı Sony Küme Şirketlerine ilişkin olan bir yan kuruluşudur ve Sony Kümesindeki Cümbüş, Teknoloji ve Hizmetler (ET&S) alanlarından sorumludur. Sony Şirketi, “teknolojiyi ve yeni zorlukları takip ederek, insanlara ve topluma dünya çapında Kando ve Anshin* sunmaya devam etme” vizyonuyla, Sony Kümesine teknoloji takviyesi sağlayarak yaratıcılarla birlikte geleceğin cümbüşünü oluşturmayı hedeflemektedir.

* İki Japonca sözden Kando, his manasına gelir ve Anshin’in gönül rahatlığı, garanti, güvenilirlik ve inanç üzere çeşitli manaları vardır. 

 

İlginizi Çekebilir;  Kingston COMPUTEX 2023'e Non-Binary DDR5 Bellek ve XS1000 Harici SSD ile Dönüyor

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar