Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. “Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” gerçek oluyor

“Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” gerçek oluyor

admin admin -
9 0

Sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin en verimli tarım toprakları ortasında yer alan Mustafakemalpaşa, üreticiyi katma pahası yüksek alternatif eserlerle buluşturmaya devam ediyor. “Tarımda Dünya Markası Mustafakemalpaşa” maksadıyla birincilere imza atan Belediye Lideri Mehmet Kanar’ın özel çabaları ile verimli topraklarla buluşan son eser ise lezzetini kayın ve söğüt ağaçlarından alan şifalı Kütük Mantarı oldu.

Bursa’nın verimli topraklarıyla öne çıkan Mustafakemalpaşa ilçesinde, kayın ve söğüt ağaçlarının şifasıyla organik tarımın birinci meyveleri olan kütük mantarlarını elde eden Kestelek Mahallesi sakinleri, başka mahallelere örnek oluyor. Lider Mehmet Kanar’ın takviyeleriyle başlatılan kütük mantarı yetiştiricilerinin ağır ilgisi üzerine 2 mahalle daha kütük mantarı üretimine başlayacak.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Ziraî Hizmetler Müdürlüğü’nün 2 yıl evvel başlatmış olduğu Kütük ( İstiridye) Mantarı yetiştiriciliği gelişerek devam ediyor. Mustafakemalpaşa Halk Eğitim Merkezi tarafından sertifika alan mantar üreticilere tohum takviyelerini Mustafakemalpaşa Belediyesi fiyatsız olarak sağlıyor. Kestelek Mahallesinden sonra Yenice ve Çardakbelen Mahalleleri de üretime başlayarak hakikat tarım teknikleriyle yeni yarar kapılarını aralayacaklar.

Doğru tarım teknikleriyle üreticinin her vakit yanında olan Lider Kanar ‘’ Hakikat tarım ile üreticimizin her an yanındayız. Kestelek Mahallemizden sonra Yenice ve Çardakbelen Mahallelerimizde kendi mantarlarını üretmeye başlayacak. Ziraî Hizmetler Müdürlüğümüz Mantar Misillerini teslim ederken, gerçek tarım eğitimleri vererek üreticimizin her an yanında oluyorlar. Verimli toprakların kenti Mustafakemalpaşa’da yanlışsız tarım ve dayanaklarımız her vakit devam edecek.’’ Sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Muğla Büyükşehir Muğla Tarımını Uluslararası Tarım Şehirleri Birliği Çalıştayı'nda Anlattı

İlgili Yazılar