Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. TEGV’in ‘Cumhuriyet’in Yüzleri’ Projesinin Web Sitesine 6 Ödül

TEGV’in ‘Cumhuriyet’in Yüzleri’ Projesinin Web Sitesine 6 Ödül

admin admin -
58 0

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş kuşakların yetişmesi için Türkiye genelindeki aktiflik noktalarında nitelikli eğitim dayanağı sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Cumhuriyet’in Yüzleri’ projesi kapsamında Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak hazırladığı cumhuriyetinyuzleri.org ile Türkiye’nin en itibarlı web ödüllerinden biri olan Altın Örümcek’ten 5 kolda 6 ödül ile döndü. cumhuriyetinyuzleri.org bu yıl 21’incisi düzenlenen Altın Örümcek’in ‘Eğitim’ kategorisinde “Halkın Favorisi” mükafatını aldı ve heyet değerlendirmesinde üçüncü oldu. ‘Dijital Pazarlama Entegre Kampanya’, ‘Etkinlik ve Kültür Sanat’, ‘Mikro Site’ ve ‘Sosyal Sorumluluk’ kategorilerinde de ‘Halkın Favorisi’ mükafatına layık görülen TEGV, toplamda 6 mükafatın sahibi oldu.

 

“Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür”

 

Cumhuriyet’in 100’üncü yılını sinema, aktiflik ve sergilerle kutlayan TEGV, tüm projelerini ‘Cumhuriyet’in Yüzleri’ çatı ismi altında birleştirdi. ‘Cumhuriyet’in Yüzleri’ projesinin web sitesi için özel bir tasarım ve yazılım gerçekleştiren vakıf, tüm aktiflikleri bir ortaya getirdiği cumhuriyetinyuzleri.org sitesinde herkesin katılabileceği interaktif içeriklere de yer verdi. “Biz inanıyoruz ki azmiyle, heyecanıyla, kalbiyle Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür” diyen TEGV’in web sitesini ziyaret edenler, kendi fotoğrafını sisteme yükleyerek büyük bir Atatürk portresini tamamlayabiliyor. 

TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hazırladığı etkinliklere cumhuriyetinyuzleri.org adresinden erişilebilir.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) hakkında:

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), başta Suna Kıraç olmak üzere, eğitimin her şeyin başı olduğuna yürekten inanan bir küme endüstrici, yönetici ve akademisyenin teşebbüsü ile devlet tarafından verilen temel eğitime dayanak olmak maksadıyla 23 Ocak 1995 tarihinde kuruldu. İlköğretim çağındaki çocuklara okul dışı saatlerde fiyatsız eğitim takviyesi vermeye odaklanan TEGV, yıllar içinde Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu oldu. TEGV 2009 yılında Bakanlar Şurası tarafından “izin almadan yardım toplama” hakkına sahip vakıflardan biri olarak tanındı. Vakıf Türkiye genelinde hala 27 vilayette 7 Eğitim Parkı, 39 Tahsil Ünitesi ve 17 Ateşböceği ile toplam 63 aktiflik noktasında çocuklara nitelikli eğitim dayanağı vermeye devam ediyor.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'nin ilk uzay yolcuları Ege'de deney eğitimi aldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar