Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. TEKNOFEST- İzmir’de Ege Üniversitesi Rüzgârı Esecek

TEKNOFEST- İzmir’de Ege Üniversitesi Rüzgârı Esecek

admin admin -
55 0

Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde, Ege Üniversitesinin de akademik paydaşı olduğu TEKNOFEST 2023, Türkiye’nin değerli kurum ve firmalarının takviyeleriyle İzmir Çiğli Havalimanı’nda gerçekleştirilecek.

Dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST, İstanbul ve Ankara’dan sonra seyahatine İzmir’de devam ediyor. Cumhuriyetin 100. yılında ülkemizin üç büyük kentinde gerçekleştirilen şenliğin üçüncü ve son durağı İzmir olacak. Şenlik, 27 Eylül – 1 Ekim 2023 tarihleri ortasında düzenlenecek. Şenliğin paydaşı olan Ege Üniversitesi de öğretim elemanı ve öğrencilerden oluşan 23 bilim ve teknoloji ekibiyle yerini alacak. Egeli gruplar, hazırladıkları bilim ve teknoloji temalı projelerini Ege Üniversitesi Senatosu Üyelerine sundu.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Cumhuriyetimizin 100. yılında Ulusal Teknoloji Atağı vizyonuyla geleceğe umutla bakan bir Türkiye için ‘Sen Geleceksin Diye’ mottosuyla yapılan,  dev tertibin paydaşı olarak tüm hazırlıklarımızı yaptık. Tam bağımsız Türkiye için Ulusal Teknoloji Atağı vizyonuyla milyonları kucaklayıp bir ortaya getiren TEKNOFEST, coşku ve heyecanı İzmir’imizde göklere taşıyacak. Ege Üniversitesi ailesi olarak bu büyük buluşmaya gün sayıyoruz” diye konuştu.

Senato ve İdare Heyeti toplantısında TEKNOFEST’e katılan Egeli öğretim elemanı ve öğrencileri ağırlayan Rektör Prof. Dr. Budak, “Takımlarımız senato üyelerimize hazırladıkları projeleri sundular. Öğrencelerimiz, Ar-Ge ve inovasyon içerikleri çalışmalarıyla bizleri gururlandırdılar.  En başından bu yana TEKNOFEST’i sahiplenen öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ege Üniversitesi olarak Ulusal Teknoloji Atağı vizyonuyla TEKNOFEST İzmir’ e hazırız. 23 bilim ve teknoloji grubumuzla yer alacağız. Başta İzmir’imiz olmak üzere tüm bölgemizi yeni kuşak teknolojilerin sergileneceği bu değerli programa bekliyoruz” diye konuştu.

Ege Üniversitesinin memleketler arası seviyede eğitim öğretim ve araştırma geliştirme altyapısı ile TEKNOFEST’te kıymetli başarılara imza attığını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Budak, “Türkiye Yüzyılını bilimin ve teknolojinin yüzyılı yapmak için hem ağır bir halde çalışıyor hem de çağın ruhunu yakalayan gençler yetiştiriyoruz. Paydaşı olduğumuz dünyanın en büyük uzay, havacılık, bilim ve teknoloji şenliğinin son etabı TEKNOFEST İzmir’e özel olarak hazırlandık. Heyecanlıyız,  başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm gücümüzle bu dev tertipte yer alacağız. Yeni kuşak teknolojilerin sergilendiği üniversitemiz standına ulusal ve yerli teknoloji severleri bekliyoruz. Ülkemizin yarınları için baş yoran, ter döken her bir evladımızı şimdiden tebrik ediyorum” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Legrand Elektrik Bu Yıl da İSO 500 Listesinde

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar