Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Teknolojiyi erken benimseyenler için kapsamlı güvenlik

Teknolojiyi erken benimseyenler için kapsamlı güvenlik

admin admin -
10 0
Kaspersky, Genişletilmiş Algılama ve Karşılık (XDR) Tahlilini Duyurdu: 

Teknolojiyi erken benimseyenler için kapsamlı güvenlik

 

Kaspersky, birden fazla güvenlik seçeneğini birleşik bir platformda sunan yeni ve kapsamlı Genişletilmiş Algılama ve Cevap (XDR) güvenlik tahlilini duyurdu. Günlük kaydı toplama ve korelasyon, hadise ve varlık idaresi, müdahale kılavuzları ve soruşturma özelliklerini bir ortada içeren XDR, şirketlerin işe dair varlıklarını ve süreçlerini gelişmiş yahut karmaşık tehditlere, APT’lere ve maksatlı taarruzlara karşı muhafazalarına yardımcı oluyor. Teknolojiyi erken benimsemek isteyenler artık Kaspersky XDR’yi test ortamında değerlendirebiliyor ve gerçek altyapılarına uygulamadan evvel geri bildirimlerini paylaşabiliyor.

Çağdaş siber tehdit ortamı, kurumların temel işlerine odaklanırken siber güvenliklerini en üst seviyede tutmalarını epey zorlaştırıyor. Buna daima genişleyen taarruz yüzeyi, yasal ihtiyaçlar ve global yetenek açığı eklendiğinde, çağdaş işletmelerin neden bu kadar baskı altında olduğunu anlamak uygunca kolaylaşıyor. Enterprise Strategy Group’un XDR ve SOC Modernizasyon Raporuna nazaran, şirketlerin yüzde 51’i mevcut araçlarıyla gelişmiş tehditleri tespit etmekte ve araştırmakta zorlanıyor. Bunun için daha uygun tehdit algılama ve müdahale yeteneklerine, daha uygun güvenlik ihtarları önceliklendirmesine ve şirkette gerçekleşen tüm güvenlik operasyonları için birleşik bir idare merkezine gereksinimleri var. Kaspersky XDR, tüm bu gereksinimlere bir ortada karşılık vermek için hazırlandı.

İlk Kaspersky XDR teklifi, 2016 yılında Kaspersky Anti-Targeted Attack platformunu temel alarak Native XDR olarak geliştirildi. Şirket, 2023’te Open XDR’ın piyasaya sürülmesiyle[1] daha uygun tespit ve müdahale yeteneklerine giden yolda bir sonraki adımı attı. Yeni eser, fonksiyonelliğini ve mevcut altyapıyla uyumluluğunu test ortamında pahalandırmak üzere bu teknolojiyi erken kademede benimsemek isteyenler tarafından kullanılabiliyor.

Open Single Management Platform aracılığıyla basitçe yönetilen Kaspersky XDR, kapsamlı şirket içi güvenlik sunarak müşterilerin hassas bilgilerinin kendi altyapılarında kalmasını sağlarken bilgi egemenliği ihtiyaçlarını de karşılıyor. Bu, şirketin güvenliğine ait her şeyi kapsayan güçlü bir görünürlük sağlıyor ve kuruluşun BT altyapısındaki çeşitli kaynaklardan gelen bilgileri ilişkilendirip tahlil ederek potansiyel tehditlere ait bütünsel ve bağlamsal bir görünüm sağlamasına yardımcı oluyor. Kaspersky XDR, işletmelerin gelişen siber tehditlerin önüne geçmesine yardımcı olan güçlü bir siber güvenlik tahlili sunuyor.

Kaspersky XDR, Kaspersky ekosistemindeki başka siber güvenlik tahlillerinin yanı sıra Uç Nokta Muhafaza Platformları ve Tehdit İstihbaratı hizmetleri de dahil olmak üzere üçüncü taraf eserlere entegre olabiliyor. Bu entegrasyon, kurumların güvenlik operasyonlarını problemsiz bir formda kolaylaştırmasına ve birden fazla güvenlik tahlilini direktörün karmaşasını azaltmasına yardımcı oluyor.

Kapsamlı tehdit tespiti ve müdahalesi için gelişmiş analitik

Kaspersky XDR, uç nokta, ağ ve çeşitli uygulama ve işletim sistemleri günlükleri dahil olmak üzere çok çeşitli bilgi kaynaklarından yararlanarak kapsamlı tehdit algılama ve müdahale yetenekleri sağlıyor. Tahlil, gelişmiş analitiği kullanarak birden fazla kaynaktan gelen dataları otomatik olarak çapraz ilişkilendirip tahlil edebiliyor. Ayrıyeten potansiyel siber riskleri denetim altına almak ve düzeltmek için otomatik karşılıklar başlatabiliyor. Tecrübeli ve her vakit daha fazlasını talep eden kullanıcılar için, gelişmiş tehditleri proaktif olarak tespit etmek üzere tehdit avlama yetenekleri de mevcut.

Daha fazla görünürlük için Soruşturma Grafiği (Investigation Graph)

Soruşturma grafiği, InfoSec uzmanlarının hücuma dair gösterge ve delilleri tahlil etmesi ve cevap vermesi kolay, net ve dengeli bir fotoğraf altında toplamasına yardımcı olan bir araç olarak öne çıkıyor. İhtarları ve olayları araştırma sürecini kolaylaştırıyor, farklı sistemlerdeki olayları tek bir fotoğraf üzerinde bir ortaya getiriyor, kontaklarını görüntülüyor ve arama, zenginleştirme ve karşılık verme için gerekli araçları sunuyor.

Daha yeterli verimlilik için özelleştirilmiş kılavuzlar

Kaspersky XDR ayrıyeten tehditlere dair esnek tetikleyiciler ve özel cevap senaryoları ile iş akışlarını özelleştirmek için son derece verimli kılavuzların oluşturulmasına imkan tanıyor. Bu özellik, şirketlerin muhakkak süreçleri hızlandırmasına, takım çalışması için bir süreç oluşturmasına ve sık sık yapılan yanlışları en aza indirmesine yardımcı olarak InfoSec uzmanlarına tekrarlanan karmaşık olayların araştırılması için daha fazla vakit sağlıyor.

Kolay yaygınlaştırma ve yönetim

Kaspersky XDR, data egemenliğine odaklanan karmaşık kurumsal ortamlarda bile kolay kolay dağıtılacak ve yönetilecek biçimde tasarlandı. Kaspersky, üniversal platformlarda XDR’yi rastgele bir ortama yahut bölgeye yerleştirebiliyor ve Genel Data Müdafaa Yönetmeliği (GDPR), Ödeme Kartı Sanayisi Bilgi Güvenliği Standardı (PCI DSS) ve Sıhhat Sigortası Taşınabilirlik ve Sorumluluk Yasası (HIPAA) üzere çerçevelerle uyumluluğu garanti ediyor.

Kaspersky Teknoloji Sorumlusu Anton Ivanov, şunları söyledi: “Bu eser genişletilmiş Tespit ve Müdahale stratejimizde çığır açan değerli bir kilometre taşını simgeliyor. Karmaşık çapraz eser senaryolarını tek bir birleşik konsolda birleştirerek, kurumsal müşterilerimiz için yeni bir müdafaa düzeyi ve kullanım kolaylığı getiriyor. XDR, müşterilerimizin Kaspersky eserlerine ve çok çeşitli üçüncü taraf tahlillerine entegre olabilen özel güvenliğin keyfini çıkarmasını sağlayan yeni Açık Tek İdare Platformumuzu (Open Single Management Platform) temel alıyor. Açık Tek İdare Platformumuzun bir öteki avantajı da hem bulut hem de şirket içi kurulumlara imkan sağlaması. Bu da Kaspersky XDR’yi piyasadaki tipinin az sayıdaki örneklerinden biri haline getiriyor. XDR, şirketlerin siber güvenliklerinin genel verimliliğini artırmalarına yardımcı olurken, artan akın karmaşıklığı, marifet eksikliği ve ihtar yorgunluğu üzere global eğilimleri de ele alıyor.”

Güvenlik operasyonlarının verimliliğini artırmak isteyen tüm şirketler, Kaspersky XDR’yi erken benimseme devrinde fiyatsız olarak deneyebilir. Erken benimseyenler ortasında yer almak için lütfen web sitesini ziyaret edin.

Kaspersky XDR’nin ticari sürümü dünya çapında 2024’ün birinci yarısında kullanılabilir olacak. Tahlil ayrıyeten yeni Kaspersky eser serisinin bir kesimi olarak da sunulacak.

İlginizi Çekebilir;  Diablo IV'ün Kâbus Yakıtı ile Rüyalarına Hükmet

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar