Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Tırmanma Sezon Finalinde Büyük Çekişme

Tırmanma Sezon Finalinde Büyük Çekişme

admin admin -
12 0

Tırmanma Dönem Finalinde Büyük Çekişme

İstanbul Araba Spor Kulübü (İSOK) tarafından ICRYPEX katkılarıyla düzenlenen AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın yedinci ve son ayağı Mapfre Sigorta Tırmanma Yarışı 5.200 metre uzunluğundaki Teke–Yeni Darlık Köyü ortasındaki parkurda koşuldu.

5 kategoride 19 atletin  mücadele ettiği yarışta, Kategori 1’de Atış Motorsport ekibinden Sevcan Sağıroğlu birinciliği elde ederken, Özgür Şenyüz ikinci ve Nusret Bayraktar da üçüncü olarak podyuma çıktılar. Kategori 2’de Atış Motorsport kadrosundan Engin Apaydın günün en süratli ismi olurken, Kategori 3’te Atış Motorsport ekibinden Burak Başlık birinciliğe ulaşan isim oldu. Birebir kadrodan Murat Soyçopur ikinciliği elde ederken, GP Garage My Team kadrosundan Eda Soylu da üçüncü sırada yer aldı.

Kategori 4’te ise GP Garage My Team’den Cem Yalın zafere ulaşan isim olurken tıpkı vakitte 02:43,99 ile günün en uygun vaktini da kaydetti. Bu kategoride GP Garage My Team’den Sinan Soylu günü ikinci sırada tamamlarken, Neo Motorspor kadrosundan Kübra Denizci Keskin üçüncü sırada yer aldı. Kategori 5’te de İdeal Motorsport grubundan Bahadır Sevinç birincilik serisine İstanbul’da devam ederken, Ertekin Tekneci ikinciliği ve Burak Söğüt de üçüncülüğü elde eden atletler oldular.

Takımlar birinciliğini Atış Motorsports’un elde ettiği yarışın bayanlar klasmanında Kategori 1’de Sevcan Sağıroğlu, Kategori 3’te Eda Soylu ve Kategori 4’te Kübra Denizci Keskin birincilikleri paylaşan atletler olurken, mahalli klasmanda Kategori 1’de Özgür Şenyüz, Kategori 2’de Gizem Filiz, Kategori 3’te Serkan Şefik ve Kategori 5’te de Bahadır Sevinç birincilikleri elde ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation'un girişimcilerine TEKNOFEST Ankara'da ödül

İlgili Yazılar