Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Togg CEO’su Karakaş: “İş Ortaklarımızla Mobilitenin Geleceğini İnşa Ediyoruz”

Togg CEO’su Karakaş: “İş Ortaklarımızla Mobilitenin Geleceğini İnşa Ediyoruz”

admin admin -
57 0

180 ülkede telekomünikasyon bölümü için ortak normlar belirleyen ve 850’nin üzerindeki dijital ekosistem paydaşını birbirine bağlayan TM Forum’un Kopenhag’da düzenlediği DTW 2023 (Digital Transformation World) konferansına ikinci kere katılan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, şirketin mobilite ekosistemindeki çalışmalarını ve gelecek amaçlarını iştirakçilerle paylaştı. TM Forum’a üye olan birinci mobilite servis sağlayıcısı ve elektrikli akıllı aygıt üreticisi olduklarını hatırlatan Karakaş, şunları söyledi:

 

“Kullanıcı odaklı eser ve hizmetler geliştiriyoruz”

“Teknolojik gelişmeler, mega trendlerdeki değişim ve kullanıcı beklentileri otomotiv kesimini kökten değiştiriyor. Araba artık dört tekerlekli bir ulaşım aracının ötesinde akıllı bir aygıta dönüşüyor. Akıllı meskenler, akıllı araçlar ve akıllı telefonlarla bağlanabilen araba en sofistike taşınabilir aygıt haline geliyor. Klasik OEM’ler, telekomünikasyon şirketlerinin sahip olduğu mobilite geçiş sürecini yönetecek bilgi birikimine, telekomünikasyon şirketleri de sofistike taşınabilir aygıtlar hakkında bilgi birikimine sahip değil. Biz bu iki dünyayı birleştiriyoruz. Kullanıcı odaklı eser ve hizmetler geliştirerek, klasik OEM tedarikçilerinden blok zinciri kodlayıcılarına kadar iş ortaklarımızla birlikte mobilitenin geleceğini inşa ediyoruz.”

 

“T10X, Trumore ve pak güç tahlilleriyle bedel ağı örüyoruz”

Togg’da mobilite ekosisteminin üç dikeyi olduğunu hatırlatan M. Gürcan Karakaş, “Akıllı aygıtımız T10X, dijital tecrübe platformumuz Trumore, pak güç tahlillerimiz Trugo ve Siro ile bir paha ağı örüyoruz. Stratejik iş ortaklıklarımızla, akıllı kentlere ve net sıfır geleceğe giden yolda izlenebilirlik ve şeffaflık için kilit kıymete sahip olacak blok zinciri tabanlı bir ekosistem için çalışıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Logo yazılım'da kış stajı başvuruları açıldı

İlgili Yazılar