Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Trafo’ya “yeşil çözüm”

Trafo’ya “yeşil çözüm”

admin admin -
9 0

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, TEİAŞ tarafından Adalet Mahallesi’nde yapılmak istenen ve bölge halkında rahatsızlık yaratan Trafo Merkezi sorunu için kökten bir tahlil bulduklarını söyledi. Mahalle sakinleriyle buluşan Lider Sandal, trafonun öteki bir alana yapılacağını, mevcut alanın ise yeşil alana dönüştürüleceğini söyleyerek “Her vakit vatandaşımızın sesine kulak verdik. Bana itimadın, trafo bu alana yapılmayacak” dedi.

“YEŞİL ALAN” FORMÜLÜ

Bayraklı Adalet Mahallesi’nde TEİAŞ tarafından imaline başlanan lakin vatandaşların yansısı üzerine durdurulan Trafo Merkezi sorunu, Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal’ın kararlı duruşuyla tahlile bir adım daha yaklaştı! Son yapılan meclis toplantısında; trafo merkezinin yerinin değiştirilmesi ve mevcut alanın, imar planlarında yeşil alan olarak belirlenmesi kararı komitelere gönderildi. Yasal prosedürün tamamlanmasının akabinde trafo merkezinin öteki bir yere yapılacağı, o alanın da yeşil alana dönüştürüleceği belirtildi.

O ALANA TRAFO YAPILMAYACAK

Bayraklı Belediye Lideri Serdar Sandal, yaşanan bu gelişmenin akabinde Adalet Mahallesi sakinleriyle buluştu. Süreç hakkında bilgilendirme yapan Lider Sandal “Vatandaşın istemediği trafo merkezinin bu alana yapılmayacağı konusunda halimiz en baştan beri netti! Bayraklı Meclisi’nden oy birliği ile geçirdiğimiz karar süreci, Büyükşehir Meclisi’nde Ak Partili üyelerin verdiği önergeyle biraz uzadı. Bu ikircikli tavrın kurbanı olduk biraz da! Lakin bizim tutumumuz değişmedi. Biz olaya yurttaşlarımızın penceresinden bakıyoruz ve geri adım atmıyoruz. Kar/ ziyan hesabımız hiç olmadı, yurttaşımız ne diyorsa o. Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer’le de bu bahiste tıpkı noktadayız. Onun da bu mevzuya ne kadar değer verdiğini biliyorum. Trafo merkezi için alternatif yer tekliflerimiz çeşitli münasebetlerle gözardı edildi fakat gelinen noktada farklı bir yer üzerinde uzlaştık” dedi.

“BANA GÜVENİN”
Başkan Sandal “Trafo merkezi için yeni bir yer önerdik ve kabul edildi. Son meclisimizde aldığımız kararla trafonun öbür bir yere taşınması, mevcut alanın da yeşil alan olarak imar planlarına işlenmesi konusunu komisyonlarımıza gönderdik. Büyükşehir Meclisi’nde de onaylandığında bu sorun büsbütün tarihe karışacak. Vatandaşlarımız içini ferah tutsun. Sizin istemediğiniz hiçbir şeyi bugüne kadar yapmadık, yapılmasına müsaade vermedik. Bundan sonra da yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bana güvenin” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Uluslararası Bilim Ekibinden "Okul Aile İşbirliği" Projesi

Yapılan açıklamaların akabinde derin bir nefes alan mahalle sakinleri, Lider Sandal’a teşekkür etti ve alkışladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar