Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Türk telekom ventures girişimcilik merkezi’nde girişimcilere ilham veren buluşma

Türk telekom ventures girişimcilik merkezi’nde girişimcilere ilham veren buluşma

admin admin -
45 0

TÜRK TELEKOM VENTURES GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ’NDE

GİRİŞİMCİLERE İLHAM VEREN BULUŞMA

 

Türk Telekom, yenilikçi teşebbüs fikirlerini desteklemek ve teşebbüs ekosistemine paha yaratmaya devam etmek üzere; ana destekçisi olduğu ve teknoloji ile kültür sanatın buluşma noktası Atatürk Kültür Merkezi’nde kurduğu Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nde, 19 Kasım Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü’ne özel aktiflik düzenledi. 

 

Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan; “Girişimcilik ekosistemindeki yenilikçi fikirlerin daha da ileriye taşınmasına imkan sağlamak, bu alanda Türkiye’yi geleceğe taşımak maksadıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakın bir vakitte Türk Telekom’un ana destekçisi olduğu AKM’de açılışını yaptığımız TT Ventures Girişimcilik Merkezi’nde ilham verici fikirlerin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Girişimcilik ekosistemine, birçok başlıkta takviye oluyoruz. 19 Kasım Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü’nde, teşebbüs ekosistemindeki bayanların ilham veren öykülerini dinlemekten memnunluk duyduk” dedi.

 

Türkiye’nin önder bilgi ve irtibat teknolojileri şirketi Türk Telekom, yenilikçi teşebbüs fikirlerini teknolojik ve toplumsal imkânlarla destekleyerek, girişimcilik ekosistemini güçlendirecek çalışmalarını sürdürüyor. Ana destekçisi olduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde kısa bir müddet evvel Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nin açılışını gerçekleştiren Türk Telekom, 19 Kasım Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü kapsamında başarılı bayan girişimcilerin ilham veren kıssalarının aktarıldığı bir aktiflik düzenledi. 

 

Türk Telekom Ventures Girişimcilik Sohbetleri kapsamında düzenlenen “Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü Buluşması”nın açılış konuşmasını yapan Türk Telekom Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan; “Girişimcilik ekosistemine; sağlıktan güce, eğitimden, yapay zekâ takviyeli iş tahlillerine kadar pek çok alanda, teknolojiye odaklanan yerli teşebbüslere rehberlik ederek yatırım yapıyoruz. Çok yakın bir vakitte Türk Telekom’un ana destekçisi olduğu AKM’de açılışını yaptığımız Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nde geleceğe taraf verecek fikirlerin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Türk Telekom Ventures Girişimcilik Merkezi’nde, alanında uzman konuklarla, farklı başlıkların ele alındığı, girişimcilik ekosistemine yönelik özel etkinlikler düzenliyoruz ve düzenlemeye devam edeceğiz. Türk Telekom olarak, teşebbüs ekosistemine birçok başlıkta takviye oluyoruz. Türkiye’nin birinci kurumsal teşebbüs hızlandırma programı PİLOT ile hem teşebbüslerle iş birliği hem de teşebbüslere yatırım yaparak onları dünya arenasına taşıyacak katkıyı sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kurumsal teşebbüs sermayesi şirketimiz Türk Telekom Ventures ile girişimcilik ekosistemine, fikirlerini daha da ileriye taşıyacak kapılar açmak ve ekosistemi büyüterek bu alanda Türkiye’yi geleceğe taşımak maksadıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türk Telekom Ventures’ın San Francisco’daki ofisi ile Türkiye’den çıkan kıymetli fikirleri Silikon Vadisi üzerinden dünyaya açıp, dünyadaki yenilikçi fikirleri ise ülkemize taşıyarak bir köprü olmayı hedefliyoruz. Türk Telekom’un kurumsal toplumsal sorumluluk projesi Dijitalde Hayat Kolay kapsamında, bayanların dijital yetkinliklerini artırmak hedefiyle dijital okuryazarlık ve dijital pazarlama eğitimleri veriyor; markalarını büyütmeleri ve işlerini geliştirmeleri için onlara mentorluk ve hibe takviyesi sunuyoruz. Yenilikçi teşebbüs fikirlerini desteklemeye ve teşebbüs ekosistemine bedel yaratmaya devam ediyoruz. 19 Kasım Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü’nde, teşebbüs ekosistemindeki bayanların ilham veren kıssalarını dinlemekten memnunluk duyduk” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Türkiye'nin en ulaşılabilir %100 elektrikli modeli yeni Dacia Spring'in fiyatı belli oluyor

 

Türk Telekom Ventures Girişimcilik Sohbetleri kapsamında düzenlenen “Dünya Bayan Teşebbüsçüler Günü Buluşması”nın “Hayallerin Ötesinde Yaşamak” başlıklı birinci oturumunda Yatırımcı ve Toplumsal Teşebbüsçü Ebru Dorman, Türkiye’deki girişimcilik ekosistemini ve yatırımcı gözüyle başarılı teşebbüslerin kriterlerini anlattı. Aktifliğin ikinci oturumunda ise, Vispera Kurucu Ortağı ve eş CEO’su Prof. Dr. Aytül Erçil, Türk Telekom Ventures’ın Teşebbüs Hızlandırma Programı PİLOT girişimlerinden Pabbler’ın Kurucusu Ceren Süngü Kalpaklıoğlu ve Dijitalde Hayat Kolay projesi kapsamında aldığı eğitimler ve hibe dayanağı ile markasını geliştiren Büyük Dedemin Balları Kurucusu Gökten Doğan teşebbüs seyahatlerini ve ilham veren öykülerini paylaştı. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar