Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Türkiye’nin En Büyük HORECA Fuarı Kapılarını Açtı

Türkiye’nin En Büyük HORECA Fuarı Kapılarını Açtı

admin admin -
58 0

25. HOSTECH by TUSİD Fuarı 20-24 Eylül 2023’te Tüyap Fuarcılık Kümesi tertibiyle birinci kere gerçekleştirilecek ve daha evvelki yıllarda olduğu üzere İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) değerli iş birliklerine sahne olacak. HORECA kesimi için önde gelen milletlerarası ticaret noktalarından biri olan fuarda, dala hizmet veren mutfak, servis, ikram, çamaşırhane ve paklık ekipmanları ile mobilya dekorasyon, aydınlatma, mimarlık, güvenlik, havuz ve peyzaj üzere ilgili tüm dallardan geniş bir eser ve hizmet yelpazesi yer alıyor. Bu istikametiyle fuar, turizm kesimi dahil pek çok bölüm ve ülke iktisadı için büyük bir potansiyel barındırıyor. 

100’den fazla ülkeden gelmesi beklenen binlerce ziyaretçinin yanı sıra 90’dan fazla ülkeden 1000’in üzerinde profesyonelden oluşan alım heyeti organize edilen HOSTECH by TUSİD Fuarı, 400’e yakın iştirakçi ile İstanbul Fuar Merkezi’nde 8 salonda HORECA dalının tüm paydaşlarını bir ortaya getiriyor. Fuarın ziyaretçileri yeni tedarikçiler bulma ve kesimdeki yenilikleri takip etme fırsatı yakalayacak. Fuara, Almanya, İtalya, Belçika, İspanya üzere ülkelerden çok kıymetli iş insanları davet edildi. Hostech by TUSİD’in bu yıl 40.000’e yakın profesyonel ziyaretçiyi ağırlaması öngörülüyor.

Sektörün tüm oyuncuları İstanbul’da olacak

Tüyap Fuarlar Üretim A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağımız bu sene, fuarımızın da çeyrek asırdır süregelen güçlü potansiyelini açığa çıkaracağız. Türkiye’nin en büyük HORECA fuarını açmış olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. HOSTECH by TUSİD, HORECA dalının tüm oyuncularını TUSİD’in sektörel bilgisi ve Tüyap’ın eşsiz fuarcılık tecrübesi ile bir ortaya getirecek. Rusya, İran, Slovenya, Sırbistan, Kuzey Makedonya ve Gürcistan’da bulunan yurt dışı ofislerimizle ve 22 ülkedeki 80’i aşkın temsilcilik ağımızla, HOSTECH by TUSİD Fuarı iştirakçilerine bilhassa ihracat irtibatları konusunda yeni fırsatlar yaratmayı ve iştirakçilerin ticaret hacimlerine ivme katmayı amaçlıyoruz. Hülasa HOSTECH by TUSİD’in dünyanın en büyük fuarlarından biri olma vizyonuyla etkimizi büyüteceğiz. Bu vesileyle iş birliği yaptığımız TUSİD başta olmak üzere tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyor, fuarımızın iyi uğurlu olmasını diliyorum” dedi.  

İlginizi Çekebilir;  TFF Başkanı Büyükekşi: "Türk Futboluna İstikrarlı Ve Sürdürülebilir Başarılar Getirmek İçin Ant İçtik"

Binlerce iş görüşmesi yapılacak

TUSİD İdare Heyeti Lideri Güçlü Kaplangı ise “HOSTECH by TUSİD, 8. salonda 80 bin metrekare alanda, 40 bin metrekare satılabilir alanda tüm stantların dolu olduğu süper bir şölen olarak açılacak. Bu sene fuarımıza rekor seviyede yurt dışı alıcısı gelecek. Bu alıcıların hepsi bizim dalımızda faaliyet gösteren ve Türkiye’den alım yapan firmalar. Fuar, ihracat amaçlarımıza de ulaşmada en değerli mihenk taşlarından biri olacak.” diye konuştu.

HORECA kesimi, Türkiye’de 4000’den fazla otele, 150.000’den fazla restorana, kafeye ve sayıları giderek artan fast food dükkanlarına konut sahipliği yapıyor. İstanbul, ekseriyetle lüks ve üst-lüks otel segmentlerinin hâkim olduğu 54.600’den fazla oda ile 548 derecelendirilmiş otele konut sahipliği yapıyor. Otellerin %47’si beş yıldızdan oluşuyor. 

 

TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin birinci fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Kümesi kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da birinci Türk ihraç eserleri fuarlarını organize eden şirket, hala yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk ulusal iştiraki organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel bölüm fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel takımı ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 5 fuar merkezi ve 6 ülkede sahip olduğu memleketler arası ofisi ile sistemli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni periyotta ‘ticaret için evvel sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Tedbire ve Denetim Belgelendirme Programı kaidelerini yerine getirerek TSE COVID-19 İnançlı Hizmet Evrakı almaya hak kazanan birinci fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital imkanlarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 

 

İlginizi Çekebilir;  Başkan Topaloğlu Öğrencilerin Misafiri Oldu

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar