Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. UnionPay, ICBC Turkey ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

UnionPay, ICBC Turkey ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

admin admin -
48 0

UnionPay, ICBC Turkey ile İşbirliği Mutabakatı İmzaladı

 

Dünyanın en büyük kart ödeme sistemlerinden birisi olan UnionPay, ICBC Turkey ile işbirliği muahedesi imzaladı. Bu işbirliği sayesinde UnionPay International (UPI) ağındaki tüm kartlar, ICBC Turkey’nin üye işyerleri ve ATM’lerinde QR kod ile yenilikçi temassız ödeme tekniği ile süreç yapabilecek. ICBC Turkey, bu alanda Türkiye’de kişisel banka kartı ve bireysel kredi kartı çıkaran birinci kuruluş olacak.

 

ICBC Turkey ve yenilikçi eserler aracılığıyla dijital dönüşümündeki muvaffakiyetini artıran UnionPay ortasında İstanbul’da imzalanan muahede ile hem mahallî işletmeler hem de Türkiye’ye gelen turistler için yeni avantajların kapısı aralanıyor. UnionPay üyelerine ilişkin 9 milyardan fazla kart artık fizikî olarak ICBC Turkey üye işyerlerinde QR kod ile kabul edilecek. Ayrıyeten ICBC Turkey, Türk Lirası, ABD Doları ve Çin Yuanı olmak üzere 3 para ünitesi seçeneği ile Türkiye’de birinci kişisel banka kartı ve bireysel kredi kartı çıkaran kuruluş olacak.

 

2015 yılından bu yana bölüme ve Türk iktisadına paha katan ICBC Turkey, dijital ödeme sistemleri ve para transferleri alanında değerli adımlar atmaya devam ediyor. Bu son işbirliği ile Çin ile Türkiye ortasındaki ekonomik münasebetlerin güçlenmesine katkı sağlayack ICBC Turkey’nin müşterileri, dünyanın en büyük kart ödeme sistemlerinden biri olan UnionPay’in sunduğu kesintisiz ödeme tecrübesinden faydalanacak.

 

Çin dışında da genişleyerek global pazarda güçlü bir yer edinen UnionPay, global ödeme sistemi pazarındaki çeşitli gereksinimlere tahliller sunmasıyla öne çıkıyor. Çin’den Türkiye’ye gelen turist sayısının artmasının beklendiği bu periyotta, yeni kart eserinin perakende kesiminde kullanımının artması ve yeni gelir fırsatları yaratması hedefleniyor.

 

UnionPay International Orta Doğu Genel Müdürü James Yang, bu işbirliğinin, Türkiye’de birinci ferdî kredi, banka kartı, e-cüzdan ve çoklu para üniteli kartı içeren eksiksiz bir tüketici eseri çıkarma programında işbirliği yapmak açısından, her iki taraf için değerli bir kilometre taşı olduğunu belirtti. James Yang “Türk Lirası – Çin Yuanı (CNY) çoklu para ünitesi eseri, Orta Doğu ve Doğu Avrupa bölgesinde bir birinci olacak. Türk müşterilere daha iyi ödeme tecrübeleri kazandırmak için daha düşük maliyetli, çok seçenekli ve yenilikçi eserler sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Ayrıyeten, bugünkü işbirliği, UnionPay kart sahiplerinin Türkiye’de seyahat ettiklerinde ICBC Turkey ATM’leri üzerinden nakit para çekmelerini ve ticari ödemelerini yapmalarını da mümkün kılacaktır. Çin ve öbür 81 ülke ve bölgeden UnionPay kart sahipleri, NFC yahut QR kodlu mobil ödeme ile alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilecekler. Bu öncü adım, iki tarafın Nesil ve Yol İnisiyatifi çerçevesinde, ekonomik alakaları güçlendirmeye ve ticareti kolaylaştırmaya yönelik taahhüdünü yansıtmaktadır.” dedi.

İlginizi Çekebilir;  Mesut Ergin'den Gece Gündüz Sokak Buluşmaları

 

ICBC Turkey Genel Müdür Vekili Chunyi Zheng, hususla ilgili şunları söyledi: “ICBC Turkey ve UnionPay International’ın stratejik bir iştirak kurmak için bir ortaya gelmesinden ve pahalı müşterilerimize sağladığımız eser ve hizmetlerde yeni bir periyodu başlatmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu yenilikçi hizmetlerin başlatılması, ICBC Turkey’nin kart kabulü ve öncü ödemeler alanlarında güvenilirliğinin, müşteri odaklı tahliller sunma konusundaki kararlılığının da göstergesidir. ICBC Turkey olarak, bugünün dinamik ve birbirine bağlı dünyasında muvaffakiyetin anahtarın işbirlikleri olduğuna inanıyoruz. UnionPay International ile güçlerimizi birleştirerek, yalnızca daldaki gücümüzü arttırmakla kalmıyor, birebir vakitte müşterilerimize istisnai paha sunma taahhüdümüzü de pekiştiriyoruz. Bu iştirakin gerçekleşmesine katkıda bulunan ICBC Turkey ve UnionPay International takımlarına teşekkürlerimi sunarım.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar