Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. VASKİ kırsalda güneş enerjisi ile çalışan klorlama sistemine geçiyor

VASKİ kırsalda güneş enerjisi ile çalışan klorlama sistemine geçiyor

admin admin -
52 0

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsaldaki içme suyu depolarında güneş gücü ile çalışan tam otomatik klorlama sistemine geçiyor.

Vatandaşlara sağlıklı ve hijyenik içme suyu ulaştırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip eden VASKİ, kent genelinde kullandığı otomatik klorlama sistemini kırsal mahallelerdeki içme suyu depolarında da kullanmaya başladı. Birinci etapta kırsaldaki 400 depoda kullanılmaya başlanan sistem, öbür depolarda da kullanılacak. Yeni kurulan sistem ile birlikte 24 saat aralıksız içme suyunun dezenfeksiyonu (klorlanması)  sağlanırken, vatandaşlara inançlı ve sağlıklı içme suyu ulaştırılıyor.

İlçe merkezlerindeki depolarda da teknolojiyi daha verimli bir formda kullanmak ve işgücü maliyetlerini minimize etmek için klorlamanın her evresini takip edebilecek yeni bir sistem geliştiriliyor. Dezenfeksiyon süreçlerinin titizlikle yürütülmesi ve teknik olarak en hakikat sistemin hayata geçirilmesi ismine altyapı hazırlıkları devam eden yeni sistemle ile birlikte; klorun otomatik olarak yerinde ölçümlenmesi, depodaki tüm aygıtlara ilişkin bilgilerin merkezden izlenebilmesi ve oluşabilecek arızalara süratli bir halde müdahale edilebilmesi amaçlanıyor.

Çalışmaları devam eden yeni otomasyon sisteminin en kısa müddette devreye alınması hedefleniyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Yeni BMW R 1300 GS Yepyeni Tasarımı, Hafif Gövdesi ve Yeni Motoruyla Segmentinde Standartları Belirliyor

İlgili Yazılar