Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yahyalı Belediyesi Yeni Sanayi Sitesi için İstişare Toplantısı yaptı

Yahyalı Belediyesi Yeni Sanayi Sitesi için İstişare Toplantısı yaptı

admin admin -
13 0

Yahyalı Belediyesi ilçede yapmayı planladığı “Yeni Sanayi Sitesi” için sanayi esnafıyla birlikte istişare toplantısı düzenledi.

Yahyalı Bayan ve Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy, Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk, AK Parti İlçe Lideri Esat Türkmenoğlu, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Lideri Orhan Kalem, AK Parti Vilayet Lider Yardımcıları ve sanayi esnafları katıldı.

Toplantıda sanayi esnafına hitap eden Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk yeni yapılacak sanayi sitesi hakkında esnaflara bilgiler verdi. Lider Öztürk; “ Mevcut kullanılan sanayi bölgesinde meskûn mahal içinde kalması, ulaşımda aksamalar, etraf ve gürültü kirliliği, sistemsiz kentleşme, dükkân kullanım alanlarının yetersiz oluşu, iş yerlerinde sınıflandırmanın karışıklığa sebep olması, ısınma için kullanılan yakıt tipi ve plastik atıklar nedeniyle kasvetler yaşanıyor. Bu nedenle belediye olarak yeni sanayi sitesi projesi ile esnaflarımızı rahata kavuşturmak istiyoruz. Çiğilli Mahallesi Sekidağı Mevkiinde 14 bloktan oluşan, içerisinde çalışma alanı, ofis odası, WC, depo, duş ve soyunma odasının yer aldığı 200 m² alana sahip 280 dükkândan oluşan bir sanayi sitesi oluşturmayı planlıyoruz. Projemiz hazır. Sizlerin de takviyeleriyle en kısa vakitte projemize başlangıç yapacağız. Bu projeyi sabırsızlıkla beklediğinizi biliyorum. İnşallah Sanayi Sitesi tamamlanınca eski sanayi sitesine konutlar yapacağız. Yaklaşık 900 konutun yapılacağı proje ile ilçemizdeki konut meşakkatini da tahlile kavuşturacağız.” diye konuştu.

Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Sayın Bayar Özsoy’da Yahyalı için çok hoş bir projenin istişare toplantısına katıldığı için keyifli olduğunu projenin hayata geçirilmesi için her türlü fedakârlıkta bulunacaklarını lisana getirdi. Vekil Özsoy, projedeki dükkânlardan öncelikle sanayi esnaflarına satış yapılacağını böylece esnafların kira sıkıntısından kurtulacaklarını tabir etti.

Toplantı da Yahyalı Belediyesi İmar Şehircilik Müdürlüğü tarafından hazırlanan Yeni Sanayi Projesi’nin tanıtım sineması izletilerek projenin teknik özellikleri slaytlar eşliğinde sanayi esnafına ayrıntılı formda anlatıldı.

İlginizi Çekebilir;  Ankara Buluşmaları'nda "Ulaşılabilir Kentler" masaya yatırıldı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar