Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. YASED ve INTA İş Birliği Anlaşması İmzaladı

YASED ve INTA İş Birliği Anlaşması İmzaladı

admin admin -
57 0

Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Milletlerarası Markalar Birliği (INTA), Türkiye’de tüketici itimadını, ekonomik büyümeyi ve inovasyonu teşvik etmek için değerli bir adım attı. YASED ve INTA, markaları ve fikri mülkiyet haklarını destekleme konusunda iş birliği muahedesi imzaladı.

 

İş Birliği Mutabakatı, INTA Lideri Jomarie Fredericks, INTA Brüksel Temsilcisi Tat Tienne Louembe ve INTA İdare Şurası Üyesi Okan Çan’ın da yer aldığı ve YASED İdare Konseyi Üyeleri Uğur Candan (SAP), Osman Okyay (Kale Grubu), Aykut Ferah (Power Partners), Sinem Sandıkçı Gökçen (L’Oreal) ile YASED Genel Sekreteri Serkan Valandova’nın bulunduğu görüşmede imzalandı. 

 

İki kurum ortasında yapılan iş birliği muahedesi kapsamında, fikri mülkiyet hakları, ticari markalar, ticari marka haklarının uygulanması ve marka ticareti ile ilgili programların geliştirilmesi istikametinde ortaklaşa projeler yürütülecek. Ayrıyeten INTA ve YASED, karşılıklı olarak ilgi alanlarına giren bahislerde bilgi alışverişi, tecrübe paylaşımı ve malzeme değişimi yapacak, ortaklaşa eğitim, çalıştay ve seminer düzenleyecek.

 

INTA Hakkında:

INTA, tüketici inancını, ekonomik büyümeyi ve inovasyonu teşvik etmek için markaları ve ilgili fikri mülkiyet haklarını destekleme konusunda kararlı, markalar aracılığıyla daha uygun bir toplum oluşturmaya kendini adamış marka sahipleri ve profesyonellerden oluşan küresel bir dernektir. INTA’nın genel merkezi New York’ta olup, Pekin, Brüksel, Santiago, Singapur ve Washington DC’de ofisleri ayrıyeten Amman, Nairobi ve Yeni Delhi’de de temsilcilikleri bulunmaktadır.

 

INTA üyeleri 181 ülkeden ve yaklaşık 6.000 kuruluştan oluşmaktadır. INTA, büyük şirketler, küçük ve orta ölçekli işletmelerden marka sahipleri, hukuk firmaları ve kâr gayesi gütmeyen kuruluşlar de dahil olmak üzere 33.500’den fazla profesyoneli temsil etmektedir. Toplulukta ayrıyeten devlet kurumu üyeleri, profesörler ve hukuk öğrencileri de bulunmaktadır. INTA, 57 yargı bölgesinde 1.000’den fazla kuruluş da dahil olmak üzere dünya çapında çok çeşitli kurumsal üyeye hizmet vermekte olup, üyelerin markalarını ve ilgili fikri mülkiyet haklarını müdafaa misyonunun değerli bir kesimidir.

İlginizi Çekebilir;  Konya Protokolünden Bakan Özhaseki'ye Ziyaret

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar