Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yaşlı Yaşam Merkezi’nde Aşure İkramı

Yaşlı Yaşam Merkezi’nde Aşure İkramı

admin admin -
71 0

Bağcılar Belediyesi, Muharrem ayı münasebetiyle Yaşlı Ömür Merkezi’nde vakit geçiren ulu çınarlarımıza aşure ikramında bulundu.

Birliğin, berberliğin ve kardeşliğin kıymetinin yakından hissedildiği Aşure Günü sebebiyle Bağcılar Belediyesi, büyüklerimize yönelik aktiflik düzenledi. Yaşlı Ömür Merkez’inin mutfağında pirinçten fasulyeye kadar çeşitli materyallerden hazırlanan aşure pişirildi. Pişirilen aşureler daha sonra merkezde bulunan yaşlılara dağıtıldı.

“Büyüklerimiz bizim için çok değerli”

Aşure vesilesiyle insanları bir ortaya geldiğini belirten Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, “İdrak ettiğimiz Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün tüm İslam alemine huzur ve memnunluk getirmesini diliyorum. Büyüklerimiz bizim için çok değerli” dedi.

Her türlü hizmet bulunuyor

Yaşlı Hayat Merkezi’nde; fizik tedavi, idman, revir, beslenme-diyet uzmanı odaları, seminer odası, kütüphane, hobi-sanat-takı atölyeleri, el işi atölyesi, fotoğraf atölyesi, müzik atölyesi, akıl oyunları atölyesi ile sedir söyleşi odası bulunmaktadır. Projede ayrıyeten, bay-bayan kuaför, mutfak, yemekhane, idari ve teknik üniteler yer almaktadır. Ayrıyeten Ergo Terapi, Tekno Terapi, Ruhsal Takviye, Geriatri Hemşire ve Banyo Hizmetleri verilmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Buca'da aşure dualarla karıldı

İlgili Yazılar