Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yelten de Tarhana Şenliği coşkusu

Yelten de Tarhana Şenliği coşkusu

admin admin -
68 0

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Korkuteli’nin Yelten Mahallesi’nde bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Tarhana Şenliği’ne katıldı. Lider Muhittin Böcek, klâsik kültürlerin yaşatılmasına büyük değer verdiklerini belirterek, Yeltenli vatandaşların coşkusuna ortak oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin takviyeleriyle bu yıl 5’incisi gerçekleştirilen Korkuteli Yelten Tarhana Şenliği’ne Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Cavit Arı, Muratpaşa Belediye Lideri Ümit Uysal, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

SAĞLIK OCAĞI GEREKSİNİMİNE GEREKEN TAKVİYE VERİLECEK

Korkuteli Yelten Mahallesinde düzenlenen Tarhana Şenliği hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Şenlikte konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, pandemi ve orman yangınları nedeniyle son yıllarda yapılamayan Tarhana Şenliği’nin tekrar yapıldığını hatırlatarak, bölgenin geleneklerinin yeni jenerasyonlara aktarılmasına aracılık aktifliklerin değerine değindi. Lider Muhittin Böcek, 911 mahalle muhtarının talep ve istekleriyle Antalya’ya yapılması gereken bütün hizmetleri yapmaya çalıştıklarını belirterek, Yelten Mahallesi’nin en değerli muhtaçlığı olan Sıhhat Ocağı konusunda da Büyükşehir Belediyesi olarak gereken bütün dayanağı vereceklerini kaydetti.

BAŞKAN BÖCEK DA OYUN HAVASINA EŞLİK ETTİ

Yelten Tarhana Şenliği’nde kazanlar dolusu tarhana çorbası şenliğe katılan vatandaşlara ikram edildi. Şenliklerde Yelten Mahallesi’nin köy seyirlik oyunu ‘Arap ve Efe’ izleyenlerin büyük beğenisini topladı. Yeltenli vatandaşlar ‘Arap ve Efe’ oyunu ile eski köy düğünlerini hatırlayarak nostalji yaşadı. Tarhana Şenliği kapsamında ise Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarı sanatkarları Ebru Özdemir, Merve Kalay ile Halk Müziği Sanatkarı Hükümran Balhan sahne aldı. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek de konseri izleyerek, vatandaşların şenlik coşkusuna ortak oldu. Lider Muhittin Böcek, Korkutelili vatandaşlarla birlikte sahnede oyun havası oynadı. Korkuteli Yelten 5’inci Tarhana Şenliği’ne katılanlar Antalya’nın sıcak yaz günlerinde yaylada keyifli bir akşam yaşadı.

İlginizi Çekebilir;  Kocaeli Büyükşehir'de Raylı Sistemler Daire Başkanlığı'na Gürel atandı

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar