Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Mobil deneyimi yeniden tanımlamak için Samsung’dan dev adım  

Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Mobil deneyimi yeniden tanımlamak için Samsung’dan dev adım  

admin admin -
13 0

Yeni Galaxy yapay zeka çağı başlıyor: Taşınabilir tecrübesi tekrar tanımlamak için Samsung’dan dev adım

 

Samsung Electronics, taşınabilir yapay zeka tahlili Galaxy AI ile teknolojiyi yine şekillendiriyor. Galaxy AI’nin entegre çeviri ve şahsileştirilmiş tecrübeler sunması taşınabilir irtibat mahzurlarını ortadan kaldırıyor. Samsung, Galaxy AI ile kullanıcıların günlük hayatında yer alan yapay zekayı yeni bir düzeye taşımayı hedefliyor.

 

Yenilikçi Galaxy yapay zekası (AI), kullanıcılara daha evvel hiç yaşamadıkları taşınabilir tecrübeler sunmak için geliştirildi. Galaxy AI, şahsî asistanlardan öteye geçerek, günlük taşınabilir tecrübesi yalnızca Samsung’un geliştirdiği aygıtlarda değil, bulut tabanlı yapay zeka tahlilleriyle de zenginleştiriyor. Bu tahliller, açık kaynak iş birlikleri ve bölüm başkanlarıyla gerçekleştirilen iştirakler sayesinde destekleniyor.

 

Galaxy AI, bilhassa telefonun asıl hedefi olan irtibat işlevini geliştiren AI Live Translate Call (Yapay zeka takviyeli canlı çeviri) özelliği ile dikkat çekiyor. Bu, kullanıcılara ferdî bir tercüman tecrübesi sunarak, farklı lisanlardaki beşerlerle meselesiz irtibata imkan tanıyor. Bu özellik telefondaki arama fonksiyonuna entegre edildiğinden, üçüncü taraf uygulamaları kullanma zaruriliği ortadan kalkıyor. Ses ve metin çevirileri kullanıcı konuşurken gerçek vakitli olarak yapılıyor ve böylelikle öbür lisanda konuşan birini aramak, bir program izlerken tek dokunuşla altyazıları açmak kadar kolay hale geliyor. Bu, Galaxy AI aygıtının kendi özelliği olduğu için, içeriği ne olursa olsun özel konuşmalar asla aygıt dışına taşınmıyor.

 

Galaxy AI, kullanıcının kapalılığını koruyarak, inançlı ve şahsileştirilmiş bir taşınabilir tecrübe sunmayı taahhüt ediyor. Kullanıcılar, telefonlarından bekledikleri her şeyi, yeni bir yapay zeka çağının avantajlarıyla birleştirerek deneyimleyecekler.

 

Galaxy AI, Samsung aygıtlarına entegre edilmiş yapay zeka yeteneklerinin yanı sıra, öteki öncü şirketlerle işbirliği içinde geliştirilen bulut teknolojisi takviyeli yapay zeka servisleri sayesinde, kullanıcılara daha güçlü ve kapsamlı bir taşınabilir tecrübe sunacak.

İlginizi Çekebilir;  Acer, AMD Ryzen 7040 Serisi İşlemciler ve Wi-Fi 7 Teknolojisiyle Desteklenen Yeni Swift Edge 16 Modelini Duyurdu

 

Samsung Electronics Taşınabilir e-Deneyim Ünitesinden Sorumlu Lider Yardımcısı ve AR-GE Lideri Wonjoon Choi, “Mobil teknolojiler, dünyanın dört bir yanındaki insanlara ilişki, üretkenlik, yaratıcılık ve daha fazlasını sağlayabilecek muazzam bir güce sahip. Lakin yapay zekanın bu yeteneklerinin hakikaten manalı bir yansımasını şimdi taşınabilir aygıtlarda görmedik. Şimdiye kadarki en kapsamlı zeka tahlilimiz Galaxy AI, telefonlarımıza atfettiğimiz kıymeti sonsuza dek değiştirecek” dedi.

 

Önümüzdeki yılın başlarında sunulacak olan Galaxy AI, toplumsal irtibatların önündeki en yaygın mahzurlardan kimilerini ortadan kaldıracak ve kullanıcıyı bağlantının her zamankinden daha kolay ve üretken olduğu bir dünyaya yaklaştıracak.

 

Samsung Electronics, gerçek temasları destekleyen ve yeni imkanları kullanıcıların telefonlarında direkt açığa çıkaran çığır açıcı tecrübeler sunma taahhüdünü sürdürüyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar