Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Yılın En İlham Verici Haftası Brandweek’te Molfix Heyecanı!

Yılın En İlham Verici Haftası Brandweek’te Molfix Heyecanı!

admin admin -
13 0

Yılın En İlham Verici Haftası Brandweek’te Molfix Heyecanı!

 

Anne ve bebeklerin memnunluğu için 25 yıl evvel çalışmaya başlayan Molfix, Brandweek kapsamında “Yarının Başlangıç Noktası: Birinci Adımda Hayata Bağlan” oturumunda yer aldı.

 

Dayanıklı ve güçlü bir toplum için en değerli ögelerden birinin de anne ve bebek sıhhati olduğunu bilen ve bu doğrultuda Hayat Bağım İnançlı Bağlanma Programı’nı hayata geçiren Molfix, bu mevzuda farkındalık yaratmak maksadıyla Brandweek sahnesindeydi.

 

Moderatörlüğünü Ayşe Arman’ın yaptığı “Yarının Başlangıç Noktası: Birinci Adımda Hayata Bağlan’’ oturumunda Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Aysel Aydın, Bebek Ruh Sıhhati Derneği Lideri Prof. Dr. Aylin Vilayetten Koçkar ve Stylist & Room Fashion Showroom & Bikutukombin Kurucusu Başak Dizer Tatlıtuğ yer aldı. 

 

Hayata atılan birinci adımdan itibaren inançlı bağlanmanın sağlam bir toplum için olan kıymetinden bahsedilen oturumda günümüz insanı ve bebeklik devrindeki inançlı bağlanma tecrübelerinin yetişkin hayatına ne kadar tesir ettiği de vurgulandı. 

 

Hayat Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Lider Yardımcısı Aysel Aydın, kelamlarına orada bir iş insanı olarak değil, bir anne olarak yer aldığını vurgulayarak başladı. Bir prematüre annesi olduğundan bahseden Aysel Aydın, “Şanslıyım ki odak noktası anne ve bebek olan bir markanın idaresinde anneliği yeterli anlayıp, derinden içselleştirdiğim üzüntüyü bugün pek çok annenin daha kolay atlatmasına vesile olabilecek bir toplumsal yarara dönüştürebildim.” dedi ve kelamlarına şöyle devam etti: “Hayat Bağım kapsamında devlet hastanelerinin anne misafirhanelerinde kalan anneleri psikologlarımız ziyaret ediyor, inançlı bağlanma, çocuk gelişimi ve meskende bakım ile ilgili eğitimler veriyor. Akademisyenlerimiz ebe & hemşirelere vilayet il gezerek “Güvenli Bağlanma” üst başlığında seminerler veriyor. Öte yandan hastanelerin yenidoğan ağır bakım ünitelerine kuvöz, teneffüs aygıtı, sarılık aygıtı üzere hayati ekipman takviyesi sağlıyoruz.”

İlginizi Çekebilir;  Başkan Pekyatırmacı'dan Mevlid Kandili Mesajı

Prof. Dr. Aylin Vilayetten Koçkar ise oturumda anne-bebek ortasındaki inançlı bağlanmanın ehemmiyeti, bu kapsamda bu bağı kurabilmek ve uygunlaştırmak için yapılması gerekenler ve inançlı bağlanma kurulamazsa ileride bireyleri nelerin beklediğinden bahsetti. “Güvenli bağlanan bebekler sayesinde dünyanın akışı değişir.” dedi.

 

Anne olmanın yalnızca bebeğin gereksinimlerini karşılamak değil tıpkı vakitte onunla kurulan güçlü bağ olduğunu vurgulayan Başak Dizer Tatlıtuğ ise Hayat Bağım’ın bir kesimi olmaktan duyduğu memnunluğu paylaştı. Tatlıtuğ, “Projeyi reklam kampanyası dışında da alanda desteklemeyi, bu maksatla elimden geleni yapmayı, bu kuvvetli süreçte anne ve bebeklere takviye olan bu programın içinde olmayı istiyorum. Umarım benim de onlara bir anne olarak yararım dokunur…” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlgili Yazılar