Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. Diyabet

Diyabet

Sağlık

Şeker yükleme testi deği “gebelik diyabeti” tehlikeli

admin
0 22

Anne ile baba adayları, hamilelik sürecinin sağlıklı ve huzurlu geçmesi için tüm tedbirleri alsalar da hesapta olmayan meseleler gelişebiliyor. Bu sıkıntıların başında gelen ‘gebelik diyabeti’ hem annenin hem bebeğin sıhhatini tehdit ediyor. O denli ki erken doğum riskini artırıyor, anne adayında yüksek tansiyonu ve gebelik zehirlenmesini tetikleyebiliyor, bebekte gelişim geriliğine yol açabiliyor. 

Sağlık

Kan şekerini dengede tutmanın 6 etkili yolu !

admin
0 30

Son yıllarda giderek yaygınlaşan diyabet hastalığı artık genç yaşlarda da kapıyı çalıyor. Gerek sıhhatsiz beslenme gerekse hareketsiz ömür usulü derken kan şekerinin olması gereken düzeyin üzerine çıkması (diyabet) kalp ve damar sistemine ziyan vererek birçok öbür önemli hastalıklara da taban hazırlıyor. 

Gündem

Diyabet hakkında her şey Bornova’da konuşuldu

admin
0 38

2021 yılında hizmete açılan Bornova Belediyesi Altındağ Atatürk Kültür Merkezi Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi değerli bir tertibe daha konut sahipliği yaptı. Diyabet(Şeker Hastalığı) ile ilgili herşey uzman isimlerin katıldığı forumda konuşuldu.

Sağlık

Diyabette sağlıklı yaşam önerileri

admin
0 47

Beylikdüzü Belediyesi, Dünya Diyabet Günü kapsamında “Diyabette Sağlıklı Yaşam” semineri düzenledi. Farkındalık oluşturan seminerde, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zafer İstikametten, diyabetten korunmak için sağlıklı beslenme ve idmanın değerine dikkat çekti.