Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. Oyun

Oyun

Sağlık

Şiddetle mücadelede duygusal zekanın güçlendirilmesi gerekiyor

admin
0 8

İnsan yaşantısında his denetiminin ehemmiyetine işaret eden İstanbul Atlas Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Kısmı Öğretim Üyesi Prof. Dr. H. Nermin Çelen, bilhassa şiddetle çabada duygusal zekanın güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Eğitim

Dünyadan ve Türkiye’den uzmanların görüşleri: Çocuklarla doğa eğitimi neden önemli?

admin
0 5

TEMA Vakfı’nın, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliğinde hayata geçirdiği İklim TEMA Eğitim Portalı’nda, tabiat eğitimi konusunda dünyaca tanınan David Sobel ve Richard Louv ile Türkiye’den Prof. Dr. Gelengül Haktanır, Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Dr. Özgür Bolat’ın da ortalarında olduğu çok sayıda pahalı uzmanın görüşleri paylaşılıyor. Portalda herkese açık olarak yayınlanan yazılarda, çocuklarla tabiat eğitimine dair kıymetli bilgilere yer veriliyor.

Teknoloji

Yeni basketbol oyunu NBA Infinite şimdi Türkiye’de

admin
0 8

Level Infinite ve Lightspeed Studios yeni basketbol oyunları NBA Infinite’i resmi olarak oyun severlerin beğenisine sundu. 1’e 1, 3’e 3 ve 5’e 5 modlarıyla rekabeti üst seviyeye çıkaran oyuna App Store ya da Google Play Store’dan erişmek mümkün.

Gündem

Bornova’da Go heyecanı başlıyor

admin
0 10

Bu yıl 12’incisi düzenlenecek olan Smyrna Go Turnuvası için müracaatlar başladı. Bornova Belediyesi ve İzmir Go Oyuncuları Derneği (GOZİM) işbirliği ile gerçekleşecek olan aktiflik 24-25 Şubat 2024 tarihlerinde Bornova Belediyesi mesken sahipliğinde yapılacak.