Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. Tedavi

Tedavi

Sağlık

Hipofiz Tümörü Kalıcı Körlüğe Neden Olmasın!

admin
0 2

Hipofiz bezi, salgıladığı hormonlarla birçok organımıza müdahale ederek yaşamsal işlevlerimizi düzenleyen bir bezdir. Bedene salgılanan tüm hormonların ‘orkestra şefi’ olarak tanımlanan hipofiz bezinden köken alan tümörlere ise ‘hipofiz tümörü’ deniliyor.

Teknoloji

Çeyrek asırdır toplanan beyin görüntüleme verileri yapay zekada!

admin
0 6

NPİstanbul Hastanesinde 26 yıldır elde edilen nörogörüntüleme (EEG ve fMRI) bilgileri Üsküdar Üniversitesinin uygulama ve araştırma merkezlerinde tahlil edilerek BraiNP/NP Model oluşturuldu. Yapay Zeka (YZ) algoritmalarının kullanıldığı model, farklı psikiyatrik hastalıkların ön teşhisini sağlıyor.

Sağlık

Akut Lösemi Çoğunlukla Viral Bir Enfeksiyon Sonrası Görülüyor!

admin
0 7

Halk ortasında kan kanseri yahut kemik iliği kanseri olarak da bilinen lösemi, çocukluk çağında dünyada ve ülkemizde en sık görülen bir kanser tipi. O denli ki çocukluk devrinde tüm kanserlerin yüzde 30-35’ini lösemi oluşturuyor.

Eğitim

EÜ Pediatrik Kök Hücre Nakil Merkezi, Avrupa ve dünya kalitesinde hizmet veriyor

admin
0 9

Sıhhat ve tıp  alanında Avrupa’nın sayılı referans merkezlerinden olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi verdiği hizmetler ile ulusal ve milletlerarası kurum ve kuruluşlar tarafından akreditasyon evrakı almaya deva ediyor.