Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. Ekonomi

Ekonomi

Ekonomi

İslam Kalkınma Bankası Grubu’ndan Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’na 200 milyon Dolarlık Finansman

admin
0 3

İslam Kalkınma Bankası Kümesi ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) ortasında afet bölgelerinin desteklenmesi ve ziraî besin bölümünün uygunlaştırılması için 200 Milyon Dolarlık mutabakat imzalandı.

Ekonomi

Joyce Teknoloji, TOGG İçin Motor Üretmeyi Hedefliyor

admin
0 4

Tasarım, yazılım ve üretimde Türk mühendislerinden oluşan bir grupla hizmet veren Joyce Teknoloji, ülkemize yerli ve ulusal araba gururunu yaşatan TOGG için motor üretmeyi hedefliyor.

Ekonomi

Garanti BBVA, ESG kriterlerine bağlı sendikasyon kredisini  415 milyon dolar tutarla yeniledi

admin
0 5

Garanti BBVA, yurt dışı borçlanma programı kapsamında sürdürülebilirlik kriterlerine bağlı olarak sendikasyon kredisi mutabakatını %100 oranında yeniledi. 367 gün vadeli 259.500.000 ABD doları ve 142.500.000 Euro meblağında iki başka dilimden oluşan sendikasyon kredisi muahedesi 19 ülkeden 35 bankanın iştirakiyle imzalandı.

Ekonomi

İş dünyasında kadının yeri

admin
0 4

Bugün 5 Aralık Dünya Bayan Hakları Günü. Kadınların iş dünyasının her alanına iştirakini desteklemek, bayan haklarına hassaslıkta kıymetli bir kriter. Araştırmalar, bayan çalışanların şirketlerin potansiyelini her alanda güçlendirdiğini ortaya koyuyor. İşte bu nedenle bayanın gücüne değer veren şirketler her yıl bayan çalışan oranlarını artırıyor. Peki istatistikler ne diyor? İşte iş dünyasında sayılarla bayan olmak…