Haber 2023

  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Sağlık

Sağlık

29. Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Kongresinde “Tek Sağlık Yaklaşımı” ilgi çekti

admin
0 3

Bu yıl 29’uncusu gerçekleştirilen Ulusal Alerji ve İmmünoloji Kongresinde konferans veren ABD Nevada Üniversitesi’nin Öğretim Üyesi ve Dekanı Prof. Dr. Müge Akpınar Elçi, Tek Sıhhat Yaklaşımıyla kongrenin en dikkat cazip konuşmalarından birini gerçekleştirdi. 

Sağlık

cinsel sağlığı sadece bedensel olarak düşünmeyin

admin
0 4

“Cinsel sıkıntılar; çocukluk devrinden itibaren kaynaklanan bir ‘’ilişki’’ meselesidir. Buradaki alaka; cinsel münasebet değil şahıslar ortasındaki tüm münasebetlerdir. Bu nedenle kendimizi tanımamız, anlamamız ve kendimizle ilgili yeni bakış açıları getirmeliyiz. Zira insanların hem ruhsal hem de bedensel sıhhati çok büyük ölçüde sağlıklı bir cinsel yaşama bağlıdır.” diyen Liv Hospital Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Malkoç, cinsel sıhhat ve cinsel fonksiyon bozukluklarını anlattı. 

Sağlık

Kış güneşi de güneş alerjisini tetikliyor!

admin
0 3

Kış gelse de güneş alerjisinden büsbütün kurtulmak maalesef mümkün olamıyor! Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Üyesi Doç. Dr. Pınar Gökmirza, güneş ışığına maruz kalan hassas bireylerde, alerjik deri yakınmalarının alevlenebileceğini söyledi.

Sağlık

İzmir Büyükşehir Belediyesi engelliler için diş sağlığı merkezi kuruyor

admin
0 7

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Buca Toplumsal Hayat Kampüsü’nde İzmir’in birinci Engelli Ağız ve Diş Sıhhati Merkezi kuruluyor.